Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Збитий над Харковом льотчик-окупант зізнався, що наказ бомбити місто віддав уродженець Чугуєва

Збитий над Харковом льотчик-окупант зізнався, що наказ бомбити місто віддав уродженець Чугуєва
Фото: скрін відео\t.me\Антон Геращенко

Управління Служби безпеки України в Харківській області відкрило кримінальне провадження щодо льотчика та штурмана російського винищувача, збитого українськими військовими 6 березня під час чергової атаки на мирні квартали Харкова.

- Слідчі СБУ встановили, що екіпаж у складі льотчика Максима Кріштопи та штурмана Олега Норіна у період з 24 лютого до 6 березня здійснював бомбардування житлових кварталів з метою знищення мирного населення. Для атак вони використовували некеровані напівтонні бомби, - повідомляється на офіційній сторінці УСБУ у Харківській області у Фейсбуку.

У спецслужбі зазначають, що льотчика було затримано після катапультування, штурмана буде затримано найближчим часом. Їх обох звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України (ч.3 ст. 110 КК України), а також порушення законів та звичаїв війни пов'язані з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 438 КК України).

А українська прокуратура вже повідомила Кріштопу, який наносив авіаудари по Харкову та Ізюму, про підозру, повідомляє Офіс генпрокурора.

За даними слідства, 24 лютого та 3 березня 2022 року підозрюваний та штурман, виконуючи незаконний наказ командувача армією військово-повітряних сил протиповітряної оборони РФ, злетіли з аеродрому у м. Воронежі, незаконно перетнули державний кордон України та здійснили авіаудари по Ізюму у Харківській. внаслідок цих дій загинули 8 мирних жителів.

Крім того, як зазначають у прокуратурі, 6 березня 2022 року ці ж особи здійснили бомбардування Харкова з метою знищення регулярних частин Збройних Сил України.

– В результаті у м. Харкові повністю та частково зруйновано багатоповерхові житлові будинки, адмінбудівлі, медичні заклади, навчальні заклади та гуртожитки, – зазначається у повідомленні.

Раніше в мережі було опубліковано відео оперативного допиту підполковника Кріштопи Максима Сергійовича – невдовзі після того, як його літак було збито українською ППО.

Криштопа виявився заступником командира полку 47 авіагруп (дислокація Воронеж). Командир полку – полковник Лобода. Загалом у них – 24 літаки, робітників 15. Особисто збитим Кріштопою було зовсім 3 вильоти – 24.02, 03.03, 07.03. І 6 березня вилітало бомбити безпосередньо місто. Перші двічі згадати неспроможна, " бачив лише поля ". Працював по координатах – командувач надсилав координати для бомбардування.

І тут найцікавіше: вбивця-командувач, який віддає накази на бомбардування українських міст, включаючи Харків та Чугуїв – уродженець саме Чугуєва. Це командувач 6-ї Ленінградської Червонопрапорної армії ВПС генерал-майор Олег Маковецький. Про це повідомили полонені російські пілоти. Народився 1966 року, був відзначений російським командуванням за бомбардування сирійських міст.

Олег Маковецький. Фото: t.me\Антон Геращенко

Олег Маковецький. Фото: t.me\Антон Геращенко

Цей факт уже потрапив у поле зору Офісу генпрокурора.

– Генерал РФ, який віддавав злочинні накази бомбити Харків, народився у Чугуєві (це Харківська обл.). Працюємо. Гаага, - нависала Ірина Венедиктова на своїй сторінці у Фейсбук.

Результати авіабомбардування в ніч із 6 на 7 березня у Харківській області за даними ДСНС

Щонайменше 8 загиблих, зруйновано багатоповерхівки, адмінбудівлі, медустанови, навчальні заклади та гуртожитки.

Масове авіабомбардування розпочалося о 19:15, повідомили в обласній Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Близько 300 рятувальників виїжджали понад 60 разів для гасіння пожеж та розбирання завалів.

Через бомб масштабні пожежі охопили 21 будинок у центральній частині міста: було зруйновано або частково зруйновано 11 будівель.

Вогонь також охопив музичне училище на гімназійній набережній, житлові будинки на провулку Карбишева, багатоповерхові житлові будинки, студентські гуртожитки та медзаклад на Московському проспекті. На Майдані Героїв Небесної сотні горіли чотири житлові будинки.

Під час гасіння пожеж та розбирання завалів рятувальники евакуювали понад 200 людей. З-під завалів витягли тіла вісім людей.