Завантажити ще

Прокуратура повідомила про підозру в держзраді Іллі Ківі, який сказав, що "українському народу потрібне звільнення"

Прокуратура повідомила про підозру в держзраді Іллі Ківі, який сказав, що

Генеральна прокуратура Україна повідомила про підозру у держзраді колишньому народному депутату від партії ОПЗЖ Іллі Ківе і найближчим часом оголосить його у розшук. Про це написала Генпрокурор Ірина Венедиктова у Фейсбуці.

- Ківа Ілля Володимирович, повідомляю вам про підозру. Найближчим часом ми оголосимо вас у міжнародний розшук. Потім буде арешт, екстрадиція і справедливий суд. Така ваша доля, іншої не буде. На основі зібраних доказів вважаю, що ви своїми діями та висловлюваннями завдали колосальної шкоди державі Україна. Ви зробили все, що від вас залежить, щоб «запросити» в наш будинок російського агресора, ви зробили все, щоб кордони нашої держави змінилися, ви зробили все, щоб мільйони людей ночували в бомбосховищах, ви зробили все, щоб мільйони українців жили на кордонах сусідніх держав, а багато хто ніколи не повернувся додому, ви зробили все, щоб українські діти більше ніколи не побачили своїх батьків. Все це ви зробили даремно і марно - нічого не вийде ні у вас, ні у ваших кураторів. Але чи дізнаєтесь ви про це зі ЗМІ у спеціально відведений час для перегляду телевізора, якщо суд визнає доводи прокурорів переконливими, - сказано в повідомленні.

Вночі 24 лютого Ілля Ківа з-за кордону заявив, що "українському народу потрібне звільнення", а "українці, білоруси, росіяни – це один народ". Після цих слів Іллю Ківу виключили із фракції "ОПЗЖ". Сам Ківа 2 березня назвав це рішення фракції заангажованим, а співголову фракції Юрія Бойка – «зрадником» та «агентом англійської розвідки». Незважаючи на розбіжності між партіями до війни, після російського вторгнення всі депутати посіли єдину позицію – Росія напала на Україну.

Новини по темі: Війна України з Росією