3 червня
Завантажити ще

Олексій Резніков: Українські військові "знають, як відповідати філігранно" у зоні ООС

Олексій Резніков: Українські військові
Фото: mil.gov.ua

Противник на Донбасі розмістив озброєння серед житлових будинків, проте українські військові знають, як філігранно відповідати. Про це заявив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

- Командування російських окупаційних військ розміщує артилерію та бронетехніку серед житлових будинків та звідти обстрілює наші мирні населені пункти. Це поведінка злочинців, які провокують нас помилки. Ворог чудово знає, що ми маємо всі підстави відповідати згідно зі ст. 51 Статуту ООН. І ми не залишаємо дії окупаційних військ безкарними. Але я пишаюся тим, як наші військові зараз тримають цей удар. Вони діють дуже виважено та знають, як відповідати філігранно. Саме тому весь потік фейків, які продукує російська пропаганда, не має жодного ефекту. Їм ніхто не вірить, – цитує Резнікова прес-служба Міноборони.

Нагромадження нісенітниць лише переконують світ, що Україна захищається від "підлого агресора, який готовий принести в жертву жінок та дітей", додав міністр оборони. Рєзніков заявив про “зіткнення цивілізацій”.

- У найближчий період нам слід готуватись стримувати високий тиск. Ворог намагається розхитати Україну зсередини. Залякати та примусити до капітуляції. Але ми встоїмо. Ми вже зламали ворожий сценарій, бо були готові до нього. Також було передбачуване продовження навчань у Білорусі, і ми заздалегідь вжили відповідних заходів, - заявив Резніков.

Олексій Рєзніков 19 лютого був у складі української делегації на Мюнхенській конференції безпеки, на якій виступив президент Володимир Зеленський. Загострення на Донбасі розпочалося 17 лютого. У четвер у штабі ООС нарахували 60 обстрілів, 18 лютого – 66, а 19 лютого – 136. У так званих “ДНР” та “ЛНР” оголосили про початок евакуації до Росії жінок та дітей. “Глави” самопроголошених республік заявили про намір Києва наступити, влада України подібні плани заперечує.