Завантажити ще

Кулеба спростував повідомлення про те, що Україна підготувала диверсії на хімзаводах Донбасу та піде в наступ

Кулеба спростував повідомлення про те, що Україна підготувала диверсії на хімзаводах Донбасу та піде в наступ

Українська сторона на тлі загострення на Донбасі спростовує заяви місцевої "влади" про наступ ЗСУ та нібито диверсії на хімічних об'єктах. Київ схиляється до дипломатичного врегулювання.
Про це 18 лютого у твіттері заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

- Ми категорично спростовуємо повідомлення російської пропаганди про нібито наступальні операції України або диверсії на хімічному виробництві. Україна не проводить і не планує жодних подібних дій на Донбасі. Ми повністю віддані виключно дипломатичному врегулюванню, - наголосив він.

Як заявили в Генштабі ЗСУ, підрозділи Об'єднаних сил дотримуються Мінських угод та норм міжнародного гуманітарного права.

– Отже, заяви про нібито обстріли населених пунктів з боку Збройних сил України є відвертою брехнею та провокацією, відповідальність за яку несе Росія – країна-окупант, – йдеться у повідомленні.

18 лютого міністр оборони України також закликав мешканців тимчасово окупованих регіонів України не вірити пропагандистським тезам Кремля про "український наступ". За його словами, українська армія лише обороняється.

Обстріл України, що фіксується протягом останніх 48 годин, це частина російського сценарію, який вже діє і спрямований на створення хибних провокацій для початку агресії РФ проти України, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає " Інтерфакс-Україна ".

- Все що ми бачили, включаючи... останні 48 годин, це частина сценарію, який вже діє - створення хибних провокацій, щоб потім на них була відповідь, на ці провокації, і потім нарешті вчинення нової агресії проти України, - сказав Блінкен на Мюнхенській конференції з безпеки у п'ятницю.

18 лютого ватажки т.зв. "ЛНР" та "ДНР" оголосили евакуацію та закликали населення невизнаних республік виїхати на територію Росії, повідомивши, що Україна нібито перейде у наступ найближчим часом. Раніше 18 лютого окупанти поширили інформацію про нібито спроби диверсій на хімічних об'єктах заводу "Стирол" у Горлівці та на нафтобазі в Оленівці.

17-18 лютого ситуація на Донбасі загострилася на всій лінії розмежування. Противник влаштовує обстріл із забороненого мінськими домовленостями озброєння, у тому числі стрілянина йде по об'єктах цивільної інфраструктури. Українська сторона зафіксувала вже понад 100 обстрілів з боку бойовиків за неповні дві доби.