Завантажити ще

"Глави" так званих "ДНР/ЛНР" Пушилін та Пасічник заявили про евакуацію людей до Росії

Фото: youtube.com/watch?v=SSSAQIlb8oI&t=75s

"Глава" так званої "Донецької народної республіки" Денис Пушилін заявив про початок евакуації населення з непідконтрольних Україні територій у Ростовську область Росії. Про це він заявив у своєму відеозверненні.

– З сьогоднішнього дня, 18 лютого, організовано масовий централізований виїзд населення до Російської Федерації. Насамперед евакуації підлягають жінки, діти та люди похилого віку, - заявив Пушилін.

За його словами, "керівництво" так званої "ДНР" має нібито домовленості з владою РФ, згідно з якими в Ростовській області вже є місця прийому та розміщення людей, які будуть евакуйовані. Пушилін стверджує, що евакуйовані будуть забезпечені всім необхідним, а перехід через пункти пропуску на кордоні буде пришвидшено.

Як зазначив "глава" так званої "ДНР", найближчим часом українські військові нібито мають перейти у наступ. У зв'язку з цим нібито було ухвалено рішення про масову евакуацію населення.

Слідом за Пушиліним про початок евакуації населення до Росії заявив і "глава" так званої "Луганської народної республіки" Леонід Пасічник.

- З метою недопущення жертв серед мирного населення закликаю жителів "республіки", що не мають мобілізаційних розпоряджень, а також не задіяних у життєзабезпеченні соціальної та цивільної інфраструктури, у найкоротші терміни виїхати на територію Російської Федерації, - зазначено у заяві Пасічника.

Так звані «ДНР» та «ЛНР» відкинули пропозиції Києва щодо проведення позачергового засідання контактної групи

"Міністри закордонних справ" так званих "ДНР та ЛНР" Наталія Ніконорова та Владислав Дейнього відмовилися від пропозиції Києва про проведення позачергової зустрічі ТКГ, оскільки вважають її безглуздими. Вони стверджують, що ця пропозиція нібито не підкріплена реальними пропозиціями та "по суті є частиною української піар-кампанії".

- Українські та підтримуючі київський режим ЗМІ безперервно видають "гучні" повідомлення про нібито нашу агресію та її наслідки, нагнітаючи інформаційну істерію. Після чого офіційний Київ виступає з ініціативою невідкладної позачергової зустрічі контактної та робочої групи з питань безпеки, за традицією, не підкріпленою жодними конкретними практичними заходами щодо запобігання вогню. У зв'язку з цим вважаємо абсолютно безглуздим підтримувати українську мілітаристичну піар-кампанію, що підігрівається Заходом. Хочете тиші та миру – не стріляйте!, – заявила Ніконорова.

Дейнего звинуватили Київ у бажанні "пропіаритися", продовжуючи нібито створювати "провокаційну ситуацію на лінії розмежування".

- В умовах неготовності Києва предметно працювати, проводити позачергове засідання підгрупи з питань безпеки немає практичного сенсу. Ми готові до будь-якої конструктивної роботи з конкретних питань урегулювання, однак підтримувати українську піар-кампанію перед Заходом щодо проведення чергового порожнього засідання, покликаного "замилити очі" світовій спільноті, ми не маємо наміру, - зазначено у його заяві.

Про те, що окупанти можуть розпочати масову евакуацію населення, говорив 17 лютого головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. За його словами, жодних наступальних дій українські військові сили не планують, оскільки всі дії наших військових мають оборонний характер. Українська сторона проінформувала міжнародні організації про підготовку подібних провокацій та поклала відповідальність за людей та інфраструктуру на окупованих територіях на владу РФ.