Завантажити ще

Лавров запропонував Заходу жити за поняттями: Пацан сказав - пацан зробив

Лавров запропонував Заходу жити за поняттями: Пацан сказав - пацан зробив
Фото: mid.ru

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров закликав Захід до діалогу про безпеку під "вуличним" девізом - "пацан сказав - пацан зробив". Глава МЗС РФ допустив таке формулювання в інтерв'ю телеканалу RT, яке розміщено на сайті МЗС РФ 18 лютого.

Лавров заявив, що Москва домагатиметься, щоб США та НАТО виконували "прийняті на себе зобов'язання" з безпеки та "дані РФ обіцянки" у зв'язку з цим.

- Добиватимемося, щоб усе було чесно. Не хочу звертатися до жаргону, але у нас є поняття - "пацан сказав - пацан зробив". Принаймні "понять" повинні дотримуватися і на міжнародному рівні".

Глава МЗС наголосив на зацікавленості російської сторони в тому, щоб докладніше пояснити американським колегам і всім їхнім союзникам у НАТО, що РФ не може задовольнитись обіцянками.

- Тим більше, що письмові зобов'язання глав держав та урядів, які вимагають від НАТО враховувати наші інтереси повною мірою, не кажучи про усні гарантії, про які президент Росії Володимир Путін неодноразово згадував, виявляється, нічого не варті. Так справа не піде, - підсумував Лавров.

Раніше Ентоні Блінкен запропонував Сергію Лаврову провести очну зустріч наступного тижня.

- Я направив сьогодні Лаврову листа з пропозицією зустрітися наступного тижня в Європі для обговорення кроків, які ми можемо зробити, щоб врегулювати кризу без конфлікту, - заявив Блінкен на засіданні РБ ООН.

Блінкен та Лавров 15 лютого провели телефонну розмову. Вона відбувся з ініціативи США.

Раніше Володимир Путін, говорячи про необхідність дотримання Україною Мінських угод, описав ситуацію приказкою: " Подобається, не подобається - терпи, моя красуне ". Дмитру Пєскову і Путіну згодом довелося детально пояснити, кому були адресовані ці слова і що саме мав на увазі російський президент.