Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Плани Верховної Ради 15 лютого: захист дітей від еротики та урізання зарплати народним депутатам

Плани Верховної Ради 15 лютого: захист дітей від еротики та урізання зарплати народним депутатам
Фото: rada.gov.ua

У вівторок, 15 лютого, після двотижневого «карантину» народні депутати повертаються до роботи в пленарному режимі. І, судячи з порядку денного, Україні не загрожує військова ескалація. Оборонних законопроектів майже немає.

Кримінальна відповідальність за антисемітизм

І першим питанням на порядку денному Верховної Ради стоїть проект ухвали про порядок денний сьомої сесії парламенту поточного скликання.

- Комітетами пропонується включити до порядку денного сьомої сесії понад 1900 законопроектів. 31 проект законів визначено президентом як невідкладні, - уточнив речник Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Далі у другому читанні народні обранці планують розглянути про запобігання та протидію антисемітизму в Україні. Якщо закон буде прийнято в цілому, то прояви антисемітизму каратимуться штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого..

Бажають депутати внести деякі зміни до пенсійного законодавства. Йдеться про законопроект, яким встановлюється дата щорічної індексації пенсій – 1 березня. Також документ передбачає здійснення щорічної індексації пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах, а також можливості призначення достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірваний зв'язок із змінами в організації виробництва та інших умов.

Для розгляду у повторному другому читанні до порядку денного включено законопроект про зарахування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів до бюджетів громад. За попередніми розрахунками, місцеві бюджети мають шанс отримати додаткові 2 мільярди гривень.

Ліки зі співчуття та боротьба з поправочним спамом

У другому читанні слуги народу мають намір розгляду законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України для залучення приватних інвестицій. Далі депутати можуть проголосувати за урядову цільову соціальну програму «Питна вода України на 2022-2026 рр.». Після цього депутати займуться захистом дітей від впливу еротики. Проектом Закону запроваджується заборона на використання образів усіх дітей (а не лише неповнолітніх) у будь-якій формі у продукції сексуального чи еротичного характеру та у проведенні видовищних заходів такого характеру.

До порядку денного пленарного засідання Верховної Ради 15 лютого включено законопроект, спрямований на розвиток спорту ветеранів війни.

- Реалізація законопроекту забезпечить доступність заняття спортом для максимальної кількості українських захисників, а також сприятиме проведенню спортивних змагань серед ветеранів не лише у великих містах, а й інших територіальних громадах, - раніше розповідав про цінність законопроекту заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний.

У другому читанні слуги народу планують розглянути законопроект щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття. Документ передбачає забезпечення тяжкохворих пацієнтів на лікарські засоби, що знаходяться на стадії клінічних випробувань.

Також у другому читанні значиться законопроект про внесення змін до Регламенту Верховної Ради щодо розгляду законопроектів щодо спецпроцедури. Пропонується застосовувати спецпроцедуру, якщо до законопроекту подано понад 1000 поправок. Депутати зможуть подавати лише за однією правкою до кожної статті.

Поділ повноважень МВС та ДСНС

Далі депутати мають намір включити до порядку денного законопроект, що розмежовує повноваження МВС (що формує держполітику у сфері цивільного захисту) та Держслужби з надзвичайних ситуацій ДСНС (що реалізує держполітику у сфері цивільного захисту). Серед депутатських планів – включити до порядку денного законопроект, який дозволяє використовувати тероборону в районі бойових дій спільно з об'єднаними силами, а також законопроект, який зобов'язує бійців Нацгвардії, які виконують поліцейські функції з охорони людей на масових заходах, носити знаки розпізнавання.

До порядку денного включено законопроект про реформу інституту нотаріату в країні, зокрема пропонується скасувати поділ нотаріусів на державних та приватних, діджиталізацію нотаріальних послуг та процесів.

Серед законодавчих планів на 15 лютого значиться і законопроект щодо підтримки кінематографії. Проти документа виступили багато громадських та культурних діячів. На їхню думку, деякі норми «грубо втручаються у чинне мовне законодавство та обмежують використання української мови у кінематографії». У документі сказано, що «неігрові національні фільми повністю звільняються від вимог мати основну версію мовної частини звукового ряду українською мовою, а в ігрових національних фільмах допускається більше як 10% іншомовних реплік, а не менше ніж 10%, як зараз».

Нові оклади для народних депутатів

Включити до порядку денного і скоротити термін розгляду законопроект про статус депутата – ось ще одна прерогатива парламентарієм на 15 лютого. Якщо дуже стисло, то цим документом мають намір переглянути свої оклади у бік їх… непідвищення.

- Народний депутат України з питань матеріального та соціально-побутового забезпечення прирівнюється до членів Кабінету Міністрів України. Наразі, зокрема, змінено алгоритм визначення посадових окладів членів Кабінету Міністрів України. Він розраховується шляхом множення середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності за квартал у середньому по економіці за наявними статистичними даними на відповідний коефіцієнт співвідношення. Передбачено встановлення премій до 100%. Прирівнення народних депутатів України в умовах оплати праці до членів Кабінету Міністрів України може призвести до збільшення видатків на оплату праці, які не є забезпеченими обсягами бюджетних асигнувань, зокрема на оплату праці у 2022 році, - сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

А фінальним акордом пленарного дня може стати звіт Слідчої комісії з розслідування фактів корупції в «Укрзалізниці».