Завантажити ще

Міністр оборони України Рєзніков вперше зателефонував колезі з Білорусі – для “зниження градуса” у регіоні

Міністр оборони України Рєзніков вперше зателефонував колезі з Білорусі – для “зниження градуса” у регіоні
Фото: mil.by

Міністри оборони України та Білорусі поспілкувалися вперше за довгий час. Телефонну розмову провели з ініціативи Олексія Резнікова, повідомили у прес-службі Віктора Хреніна.

"Відбулася розмова з міністром оборони Білорусі Віктором Хреніним. Мета діалогу – зняти стрес і не допустити ескалації стосунків. Обговорили актуальні питання та визначили алгоритм подальшої взаємодії. Бачу в цьому позитивний сигнал і перший крок до співпраці", – написав Резніков у своєму Твіттері.

На сайті Міноборони України йдеться, що бесіда відбулася для відновлення атмосфери діалогу, зниження градусів публічних проявів та забезпечення безпеки у регіоні. Говорили передусім про військові навчання, які проводять країни.

"Міністр оборони України поінформував білоруського колегу про перебіг командно-штабних навчань «Завірюха -2022», наголосивши на їхньому оборонному характері", - сказано у повідомленні відомства.

Країни домовилися, що військовий аташе Білорусі в Україні відвідає українські навчання «Метелиця -2022», а українські – білорусько-російські навчання «Союзна рішучість-2022».

Рєзніков заявив про теплі відносини між українським та білоруським народами. Він повідомив Хреніну, що загрози чи провокації з боку України щодо Білорусі виключені.

"Віктор Геннадійович також запевнив мене у відсутності ризиків та загроз для України з території Республіки Білорусь", – зазначив український міністр.

Віктор Хренін заявив, що Білорусь не є ініціатором напруженості у відносинах між двома країнами. Міноборони Білорусі повідомило, що Олексій Рєзніков виступив за відновлення співпраці.

Це перший офіційний контакт України та Білорусі на такому високому рівні після проведення у Білорусі виборів президента у 2020 році.