21 листопада
Завантажити ще

У Кремлі заявили, що відмова України від НАТО істотно знизила б занепокоєння Росії

У Кремлі заявили, що відмова України від НАТО істотно знизила б занепокоєння Росії
Фото: Веленгурин Владимир

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що офіційна, тобто зафіксована документально відмова України від вступу до НАТО допомогла б сформулювати відповідь на занепокоєнні Росії. Про це повідомляє 14 лютого російське агентство ТАРС.

- Безумовно, якимось чином зафіксована, підтверджена відмова України від ідеї вступу до НАТО... Безумовно, це був би крок, який би суттєво сприяв формулюванню більш значущої відповіді на російські стурбованості, - зазначив спікер Путіна.

ЩО БУЛО РАНІШЕ

14 лютого BBC Radio 5 Live опублікувало у своєму Твіттері уривок телефонної розмови з Вадимом Пристайком. На прохання журналіста відповісти чітко, чи могла б Україна відмовитись від вступу до НАТО, посол сказав, що “якщо нам доведеться піти на якісь серйозні поступки, це те, що ми можемо зробити. Безперечно".

Пристайко зазначив, що всі західні сусіди України є членами НАТО, тобто Росія вже оточена Альянсом, і вступ України до НАТО не змінив би безпеку для Росії. Він висловив думку, що Москві набагато більше не подобається, що Україна може стати "чимось іншим, ніж Росія".

Пізніше дипломату довелося пояснювати цю репліку в тому ключі, що про відмову від вступу в НАТО не йдеться, оскільки відданість цьому шляху прописана в Конституції України, повідомляє Sky News. У МЗС України також заявили, що ці слова Пристайка вирвані з контексту, додавши, що найкращою гарантією безпеки для України був би негайний прийом до НАТО.

В Офісі президента Володимира Зеленського наголосили, що хоч би який сенс не несли слова дипломата, «північноатлантичний та європейський курс залишається безумовним пріоритетом нашої країни».

Відмова від розширення НАТО на схід є однією з вимог Росії, яка стягнула до кордонів України понад 100 тисяч військових із технікою та продовжує нарощувати угруповання. Захід вважає, що Москва готується до масштабного вторгнення, яке може статися чи не завтра-післязавтра, а також у будь-який інший момент.

Верховна Рада закріпила у Конституції курс на членство України в ЄС та НАТО 7 лютого 2019 року.