Завантажити ще

У парламенті Словаччини депутат облив водою прапор України - у посольстві зажадали вибачень

У парламенті Словаччини депутат облив водою прапор України - у посольстві зажадали вибачень
Фото: facebook.com/lukas.banacky

У Словаччині депутат ультраправої "Народної партії Наша Словаччина" Андрій Медвецький зірвав засідання парламенту, обливши водою державний прапор України. Скандал стався під час голосування за дозвіл американським військам використати аеропорти країни. Про це повідомляє " InfoPost ".

- Депутати від ультраправої партії "Народна партія Наша Словаччина" Петер Крупа та Андрій Медвецький заблокували трибуну та розтягнули перед мікрофоном прапор Словаччини. А представники партії Свобода та Солідарність (SaS) Яна Циганікова та Мирослав Жіак розтягли перед трибуною прапор України. Медвецький узяв пляшку і почав обливати водою український прапор, а потім депутатів, які його тримали, - пише видання.

За даними видання, в результаті інциденту спікер словацького парламенту був змушений оголосити перерву в засіданні.

На цей інцидент уже відреагувала українська сторона. У посольстві України в Словаччині оприлюднили відео з моментом скандалу і вимагали від Медвецьких вибачень за такий вчинок із нашим державним символом.

- Сьогодні у Києві Іван Корчок підтвердив незмінну тверду позицію Словаччини у підтримці України! Маємо підтримку і у Нацради CР! Негідне поводження з прапором України з боку депутатів Марека Котлеби та Андрія Медвецького не може її похитнути! Засуджуємо та вимагаємо вибачень!, - зазначено у заяві українського дипвідомства.

Напередодні глава МЗС Словаччини Іван Корчок відвідав Україну. На тлі загрози вторгнення Росії словацький міністр висловив із боку своєї держави підтримку Україні. Під час свого візиту Корчок зустрівся з українським колегою Дмитром Кулібою, а також побував на Донеччині.