Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Які країни готові прийняти українських біженців

Які країни готові прийняти українських біженців
Фото: REUTERS/Карлос Осоріо

Одним із серйозних наслідків можливої російської агресії до України може стати питання біженців, які прагнутимуть покинути країну. А ось куди вони можуть переміщатися і хто готовий їх прийняти, це питання залишається відкритим. Британське видання The Week запитує: чи може конфлікт в Україні спровокувати європейську міграційну кризу? Йдеться про мільйони українців, якщо Росія нападе. Хоча найближчі сусіди не поспішають відчиняти свої двері для українців. Насамперед це роблять ті сусіди нашої країни, які зацікавлені у трудових мігрантах.

США та Європа готуються до українських біженців

За даними американського каналу Fox News, США та Європа готуються до «значної» кризи з біженцями через ситуацію в Україні.

«США працюють над підготовкою до значної кількості біженців та міграційної кризи», - йдеться у повідомленні телеканалу. За даними Fox News, європейські країни також обговорюють питання розміщення біженців, оскільки виходять із припущення, що «українці тікатимуть до інших частин Європи».

У Польщі раді українцям

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сказав, що вірить у можливість запобігти вторгненню Росії до України, але якщо це все ж таки відбудеться - для українців "двері в Польщу будуть відчинені". "Я вірю, що Москва схаменеться і не почне нову війну в Європі. Але якщо виявиться інакше, двері до Польщі будуть відчинені. Наразі ми не розглядаємо можливий наплив біженців з України як загрозу. Їх прийняття та надання допомоги у разі конфлікту ми розглядаємо як очевидне ", - сказав Матеуш Моравецький.

"Поляків та українців об'єднує близькість культури та мови, і це сприяє прийняттю рішень про поселення у Польщі. За оцінками, наразі у Польщі може перебувати до 1,5 мільйона громадян України. Вони знайшли своє місце у польському суспільстві. Тут вони працюють та виховують своїх дітей. Українцям раді у Польщі", - зазначив він.

За приблизними підрахунками, може йтися про мільйон людей, які у разі початку бойових дій проситимуть політичного притулку.

Чехія згодна на українських біженців

Чехія готова прийняти українських біженців у разі здійснення агресії Росії, що нібито готується. «Якщо ситуація погіршиться і підніметься хвиля біженців з України, враховуючи, що в нашій країні проживає значна українська меншість і великого мовного бар'єру для українців не існує, передбачається, що більша частина цих людей вирушить до Чеської Республіки», - про це розповіла міністр оборони Чехії. Яна Чорнохова.

Румунія готується надавати допомогу біженцям

Глава Міноборони Румунії Василе Динку заявив, що країна готується прийняти українських біженців, які можуть прибути до Румунії з України у разі відкритого вторгнення Росії.

"При будь-якому військовому конфлікті може статися масова міграція населення. І ми очікуємо на неї, звичайно, нехай на перший погляд може здаватися, що ми не готуємося до можливих побічних наслідків війни. Ми наразі готуємося надавати допомогу біженцям з України. Це гуманітарний обов'язок", - заявив Динку в ефірі телеканалу Digi24.

Естонія може прийняти кілька тисяч

Канцлер Міністерства оборони Естонії Кусті Салм заявив, що коли Росія вирішить розпочати військовий наступ на Україну, то для Прибалтики це може означати «гібридні атаки» та тисячі біженців. «Якщо спалахне війна, то якою б тривалою та кривавою вона не виявилася, її супроводжуватимуть біженці».

Він пояснив, що «оскільки Естонія знаходиться відносно близько до України і тут мешкає багато її громадян та осіб української національності, цілком імовірно, що багато біженців захочуть приїхати сюди до своїх близьких». За даними прес-служби уряду, українці є найбільшою меншістю в Естонії після росіян. Нині в Естонії проживає понад 12 000 громадян України та близько 30 000 етнічних українців. Останніми роками кількість українців в Естонії помітно зросла.

«Ми маємо підготуватися до того, що сюди можуть приїхати тисячі», - наголосив Салм. За його словами, важко передбачити, скільки біженців може прибути до Естонії, але він послався на готовність Польщі прийняти мільйон українців. «Якщо ми зараз спробуємо використати аналогічну логіку, то, з урахуванням населення Естонії, частка нашої країни може становити кілька десятків тисяч. Оскільки Польща ближча до України, там, ймовірно, їх буде більше. Але ЗМІ провели різні аналізи, і найбільше число, яке я бачив, становить сім з половиною мільйонів. Що є колосальним числом», – сказав Салм.

Латвія ще думає

У разі війни в Україні Латвія разом із європейськими партнерами знайде вирішення проблеми біженців, заявив прем'єр-міністр Криш'яніс Каріньш в інтерв'ю Латвійському радіо.

Прем'єр-міністр, відповідаючи на запитання журналіста про можливості Латвії прийняти біженців у разі можливих військових дій, не дав конкретної відповіді, чи прийме Латвія біженців і в якому обсязі. Водночас він висловив упевненість, що латвійське суспільство поставиться до цього питання з великим розумінням.