21 червня
Завантажити ще

Київську облдержадміністрацію очолить Кулеба – нинішній заступник Кличка

Київську облдержадміністрацію очолить Кулеба – нинішній заступник Кличка
Фото: kmda.gov.ua

Кабінет Міністрів України на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби головою Київської обласної державної адміністрації.

Тепер справа за Зеленським – Кулебу має бути призначено на посаду указом президента України. Попри традицію, Кулеба не проходив під час засідання Кабміну співбесіди в режимі відеоконференції. Денис Шмигаль зазначив, що всі кандидати з кадрових питань, за яких уряд голосує списком, пройшли всі необхідні співбесіди, зокрема з профільними міністрами.

Наразі Олексій Кулеба виконує обов'язки першого заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень.

Чинним головою Київської обласної державної адміністрації до сьогодні був Василь Володін. Уряд 2 лютого відповідно узгодив його звільнення. Володін був узгоджений на посаду голови КОДА у травні 2020 року. До цього посаду керівника області обіймав Олексій Чернишов – нинішній міністр розвитку громад та територій (Володін був його заступником).

Хто такий Олексій Кулеба

Олексій Кулеба у 2005 році став менеджером комунального підприємства Київської обласної ради "Київ-медіа", згодом – аспірантом Національної академії державного управління при Президентові України, старшим викладачем кафедри організації самоврядування ПАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління персоналом», займався підприємництвом.

2014 року став помічником депутата Київської міськради на громадських засадах, 2019-го - головою Департаменту міського благоустрою КМДА. З січня 2021 року є першим заступником голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень.

Ім'я Олексія Кулеби звучало у зв'язку з можливими кадровими рішеннями у світлі ухвалення нового закону про столицю. Його називали кандидатом на посаду голови КМДА у разі поділу повноважень мера та голови адміністрації. Сам Кулеба наявність подібних амбіцій чи розмов із ним про те, що він змінить Віталія Кличка на чолі КМДА, спростовував.