22 грудня
Завантажити ще

Україна вперше розпочала фізичний, а не віртуальний реверс газу з Угорщини

Україна вперше розпочала фізичний, а не віртуальний реверс газу з Угорщини
Фото: tsoua.com

Україна вперше розпочала фізичний, а не віртуальний імпорт газу з Угорщини. Про це повідомив генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

- Раніше система ГТС могла працювати лише за напрямом з України до Угорщини. Завдяки проведеним технічним заходам було створено можливість транспортування газу в обох напрямках, - пояснив він у своєму фейсбуці.

Угорський напрямок став другим після Словаччини гарантованим маршрутом постачання газу в Україну навіть у разі відсутності транзиту, зазначив Макогон. Відкриття нового напряму уможливило для трейдерів організовувати постачання зрідженого газу LNG (liquefied natural gas - зріджений природний газ) з терміналу в Хорватії.

У пресслужбі державної компанії додали, що можливість транспорту газу в обох напрямках (UA-HU, HU-UA) з'явилася завдяки загальним технічним заходам "Оператора ГТС України" та угорського оператора FGSZ. Завдяки угоді з 2022 року став можливим фізичний імпорт до 8 млн куб. м природного газу на добу та 2,9 млрд куб. м на рік.

- Разом із наявними 27 млн ​​куб. м добових потужностей із Словаччини це збільшує загальний обсяг гарантованих можливостей для імпорту газу в Україну до 35 млн. куб. м на добу, – повідомили на сайті "Оператора ГТС України".

17 січня компанія повідомила, що за результатами аукціону трейдери забронювали на лютий 124,8 млн. куб. м з Угорщини з віртуальної торгової точки «Берег» та 70,3 млн куб. м зі Словаччини з точки «Будінце».

З листопада 2015 року Україна перестала безпосередньо закуповувати російський газ, замінивши його на віртуальний реверс з Європи. Це означає, що Київ формально купує газ у європейських компаній, а фактично може брати частину транзитного палива, що йде з Росії до Європи.

У вересні 2021 року МЗС України обурилося тим, що Угорщина та "Газпром" підписали довгостроковий контракт про постачання газу до кінця 2036 року в обхід України, через Австрію та Сербію. Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто запевнив, що рішення не є політичним, і заявив про спробу Києва втрутитися у внутрішні справи країни.

Новини по темі: Газ Угорщина