Завантажити ще

Депутати дозволили членам тероборони застосовувати стрілецьку зброю

Депутати дозволили членам тероборони застосовувати стрілецьку зброю
Фото: Григорій КОНСТАНТІНОВ

На пленарному засіданні Верховної Ради 27 січня народні депутати 278 голосами підтримали у другому читанні законопроект, яким удосконалюється організація та проведення національного спротиву.

У фракції «Слуга народу» заявили, що цей документ узгоджує положення Закону про основи національного опору із законами про військовий обов'язок та військову службу, про адмінпослуги, про Нацгвардію, про правовий режим військового стану.

Одне з ключових нововведень документа – добровольчі формування тероборони громад зможуть застосовувати не лише особисту мисливську, а й стрілецьку зброю. А за рішенням Головнокомандувача ЗСУ – інші види озброєння та боєприпасів, наприклад ПТРК та ПЗРК, міномети. Також народні депутати передбачили виплату резервістам щомісячної зарплати та премії у розмірі мінімальної зарплати.

Проголосований законопроект дещо звужує повноваження місцевої влади, оскільки вона втрачає можливість узгоджувати кандидата на посаду командира добровольчого формування територіальних громад тероборони. Ще одне нововведення стосується підпорядкування Нацгвардії під час воєнного стану – Нацгвадія відійде під керівництво Головнокомандувача ЗСУ.

– Ухвалений закон суттєво посилює здатність сил територіальної оборони та сил руху опору, а також стане потужним стримуючим фактором розширення агресії проти України, – заявив співавтор законопроекту від «Слуги Народу» Федір Веніславський.

Новини по темі: Депутати Верховна Рада