20 червня
Завантажити ще

Малюська назвав "очевидними олігархами" Ахметова, Коломойського та Порошенка

Малюська назвав
Фото: facebook.com/Denis Malyuska

"Очевидними олігархами " є Рінат Ахметов, Ігор Коломойський та Петро Порошенко. Про це міністр юстиції Денис Малюська заявив в інтерв'ю журналу Forbes.

- Достатньо відкрити рейтинг Forbes. Перший рядок - Рінат Ахметов. Є всі критерії – медіа, бізнес, активи, партнери у Раді. Схожа історія із Коломойським. Петро Порошенко – активи, участь у політиці, під питанням телеканали… Щоб потрапити до списку «олігархів», людина чи її близький родич чи бізнес-партнер має обіймати політичну посаду, фінансувати партію чи мітинги. Наприклад, Петро Порошенко підпадає під цей пункт як народний депутат. Коломойський чи Ахметов потраплять під цей критерій, якщо серед їхніх бізнес-партнерів опиняться депутати, – сказав він.

На запитання, чи допоможе передача телеканалів «Прямий» та «5 канал» уникнути Порошенку статусу «олігарх», Малюська сказав, що, відповідно до прийнятого закону про олігархів, не обов'язково бути прямим власником медіа, а можна впливати на них через афілійованих осіб.

- Зараз канали ведуть мовлення, начебто вони знаходяться у власності Порошенка. Можливо, «Прямий» та «5 канал» не єдині медіаактиви Порошенка. Це питання доведення, – сказав голова Мін'юсту.

Денис Малюська заявив, що закон "не розрахований на стрілянину по горобцях", а "розрахований на велику рибу". Влада очікує, що 99% рішень буде оскаржено у Верховному суді, тому перед тим, як занести людину до реєстру олігархів, важливо мати незаперечну доказову базу.

Міністр повідомив, що підготовка списків олігархів наразі не йде. Влада дала час до 7 травня, щоб потенційні олігархи втратили свій статус і “стали бізнесменами, меценатами та шановними людьми”.

Закон про деолігархізацію Верховна Рада ухвалила у вересні 2021 року. Перший список олігархів пообіцяли оприлюднити наприкінці травня 2022 року.

Новини по темі: олігархи Денис малюська