6 грудня
Завантажити ще

Прокуратура підтвердила підозру заступникові Кличка, а сам Поворозник показав, як змінилася спірна ділянка

Прокуратура підтвердила підозру заступникові Кличка, а сам Поворозник показав, як змінилася спірна ділянка
Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Київська міська прокуратура підтвердила, що одному із заступників голови КМДА повідомили про підозру. Миколи Поворозника запідозрили у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

За даними слідства, на підставі рішення Київської міської ради Апарату РНБО надали у постійне користування земельну ділянку на вулиці Щусєва для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків із підземними паркінгами та об'єктами соціально-побутової інфраструктури.

У 2019 році посадовці КМДА підготували проект розпорядження про припинення права постійного користування у зв'язку з тим, що земельна ділянка за цільовим призначенням не використовується.

"За погодженням проекту розпорядження юридичне управління апарату КМДА встановило його невідповідність законам України. Проте один із заступників голови КМДА незаконно його підписав. Як наслідок, зазначеними протиправними діями державному органу завдано збитків на суму майже 48 млн гривень, що підтверджується висновками проведеної судової оцінно-земельної експертизи. Крім того, протиправність вищезгаданого розпорядження, підписаного підозрюваним, встановлена ​​судовими рішеннями адміністративних судів першої та апеляційної інстанцій", - заявили у прокуратурі.

Сам Микола Поворозник написав у Фейсбуці, що замість забудови багатоповерхівками території біля станції метро «Сирець» облаштували сквер. Підозру він назвав черговим кроком у політичному тиску на столичну владу.

"Окрім політичних мотивів, у цій підозрі я не бачу нічого іншого. Немає жодних кримінальних злочинів. Земельна ділянка як була, так і залишилася у комунальній власності. Єдине – на цій землі наведено лад і вона, власне, врятована від забудови в районі станції метро «Сирець». На цьому місці сьогодні знаходиться сквер: кожен може туди піти і на власні очі переконатися", - написав заступник мера Віталія Кличка.

Поворозник заявив про порушення процедури вручення підозри, оскільки йому не роз'яснили її суть.

"Ще раз наголошую: нічого іншого, ніж політику, у таких підозрах я не бачу. Триває та посилюється тиск на місцеву владу. Він вже два роки, за великим рахунком, триває. І цей тиск відбувається для того, щоби дестабілізувати управління містом", - написав Микола Поворозник.

За його словами, земельну ділянку у 2009 році передали апарату РНБО. У 2019 році після обстеження встановили, що вона не використовується за призначенням, тому міська влада припинила право постійного користування. Жителі Шевченківського району наголошували, що хочуть бачити на місці покинутої території сквер. До отримання РНБО земельну ділянку було визначено як територію зелених насаджень. Апарат РНБО не залишає спроб повернути земельну ділянку у судовому порядку.

Фото: facebook.com/povoroznyk.m

Фото: facebook.com/povoroznyk.m

Довідка

Про підозру першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику вранці 25 січня повідомив мер Києва Віталій Кличко у своєму телеграм-каналі. Він заявив, що РНБО не залишає намірів забудувати територію висотками і через правоохоронців продовжує тиснути на столичну владу.

У березні 2021 року Микола Поворозник вийшов на роботу після 11-місячного усунення. У квітні 2020 року мер Києва Віталій Кличко усунув його з посади. Поворозник тоді проходив свідком у справі 125 тисяч доларів хабара від забудовника. Заступник голови КМДА повернувся на роботу, оскільки підозру йому не висунули, а на допит його викликали як свідка.