26 червня
Завантажити ще

Адвокати заявили, що на 25 січня "неофіційно" призначено перехресний допит Порошенка та Медведчука

Адвокати заявили, що на 25 січня

Адвокат Ілля Новіков повідомив про запланований у ДБР на вівторок, 25 січня, перехресний допит Петра Порошенка та Віктора Медведчука, які є фігурантами "вугільної справи" і підозрюються в держзраді. Про це захисник п'ятого президента розповів під час брифінгу 24 січня.

- Нам неофіційно повідомляють, що нібито на завтра заплановано так званий перехресний допит Порошенка та пана Віктора Медведчука. І наша думка, що вся ця справа має на меті виключно піар-ефекти і саме заради того, щоб ЗМІ, які підтримують позицію Офісу генпрокурора, Офісу президента, мали можливість зробити таку картинку, видосик, що Порошенко та Медведчук одночасно заходять до будівлі ДБР, - вважає Новіков.

За його словами, "щоразу, коли найближчим часом говоритимуть, що ДБР очікує Порошенка на допит, це має сприйматися таким чином, що вони запланували ще якесь шоу".

Новіков до брифінгу на своїй сторінці у фейсбуці встиг поскаржитися, що він із клієнтом 24 січня прибув до ДБР, відреагувавши на "повістку на допит", яка почала кочувати по телеграм-каналах. І Порошенка там, як з'ясувалося, ніхто не чекав.

- Приїхали лише тому, що розуміли - готується якась провокація на тему "Порошенко не з'являється на допити". Повістка, виписана 24 січня на 24 січня і так не мала законної сили, але слідчі нічого не навчаються. Щоб не давати їм приводу і заодно зафіксувати, що надалі ми вимагатимемо від них виконувати закон буквально, ми вирішили цього разу приїхати і з'ясувати стосунки... І ніхто до нас не вийшов. Слідчого Дзвоника не змогли знайти, ні він, ні хтось інший нас не зустрічав. Ми почекали чверть години та поїхали у своїх справах, - зазначив Новіков.

Тому адвокати п'ятого президента України заявляють, що Порошенко не даватиме свідчення слідству у вугільній справі.

- Порошенко вже дав свідчення у червні минулого року у цій справі. І від будь-якої співпраці зі слідством у майбутньому ми маємо намір відмовитись… Тобто свідчень по суті й не буде. І в майбутньому ми не маємо намірів, і ми не радимо Петру Порошенку брати участь у якихось допитах, слідчих діях, якщо не буде законно встановленого заздалегідь часу, - резюмував Новіков.

Адвокат Ігор Головань пояснив, що відмова від дачі показань – це право, давати свідчення у справі не є обов'язком.

Петра Порошенка підозрюють у державній зраді та сприянні терористам "ЛДНР" під час його перебування на посаді президента України у 2014-2015 роках. Сам лідер "Євросолідарності" та його політсила вважають це політичним переслідуванням опозиції.

Згідно з рішенням від 19 січня, Петру Порошенку обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Політик зобов'язаний здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд в Україну. Особисте зобов'язання діє до 19 березня 2022 року.

Також у цій справі проходить депутат ОПЗЖ Віктор Медведчук та колишній міністр енергетики Володимир Демчишин. Медведчук перебуває під домашнім арештом, Демчишин – у розшуку. Четвертого фігуранта, бізнесмена Сергія Кузяру, спочатку заарештували, але йому пізніше пом'якшили запобіжний захід, і тепер він також під домашнім арештом.