Завантажити ще

У Білорусі 27 лютого проведуть референдум щодо змін до конституції

У Білорусі 27 лютого проведуть референдум щодо змін до конституції
Фото: СПУТНІК/REUTERS

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, згідно з яким 27 лютого в країні пройде референдум щодо внесення змін та доповнень до конституції республіки. Про це повідомляє сайт глави держави Білорусі.

- Указом визначено формулювання винесеного на референдум питання, яке дослівно відтворюється у бюлетені для голосування: "Чи приймаєте Ви зміни та доповнення Конституції Республіки Білорусь?", - зазначено у повідомленні.

Як розповіли у відомстві, Центральній комісії з виборів та проведення республіканських референдумів доручено організувати проведення референдуму, забезпечити підбиття його підсумків та здійснювати контроль за виконанням законодавства у відповідній сфері. Також документом визначено порядок набрання чинності рішенням, прийнятим референдумом - через 10 днів після його офіційного опублікування.

Згідно з документом, мешканцям Білорусі пропонують проголосувати за зміни та доповнення до низки законів країни. Так, поправки передбачають, що одна і та сама людина не зможе обіймати посаду президента більше двох термінів, при цьому після закінчення терміну повноважень глава держави зможе стати довічним членом верхньої палати парламенту.

Конституцію пропонується також доповнити статтею щодо недоторканності президента, яка також заборонить притягувати колишнього президента до відповідальності за дії, вчинені під час здійснення президентських повноважень. Також у білоруській конституції хочуть закріпити пункт про те, що "Білорусь виключає військову агресію зі своєї території щодо інших держав".