14 червня
Завантажити ще

Військовий облік для жінок: Зеленський запропонував значно скоротити список "обов'язкових" професій

Військовий облік для жінок: Зеленський запропонував значно скоротити список
Фото: facebook.com\olena.zelenskaya.official

Президент України Володимир Зеленський відреагував на петицію щодо військового обліку жінок в Україні. Глава держави попросив міністра оборони Олексія Резнікова суттєво скоротити список професій, представниці яких підлягають обов'язковій постановці на облік, та вніс низку інших пропозицій. Про це 17 жовтня повідомляє офіційний сайт глави держави.

Петицію про військовий облік для жінок підтримали понад 37 тисяч українців. Як зазначив Зеленський, погодившись із підписантами документа, громадський резонанс, який відображає й електронна петиція, був викликаний не так нормами Конституції та законодавством України, як їх "невдалою реалізацією". А саме: недостатньо обґрунтованим і тому надто широким новим переліком спеціальностей та професій, за яким жінок беруть на військовий облік, а також відсутністю чітко визначеної процедури постановки їх на такий облік.

- Враховуючи високу громадську увагу... я звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова з проханням невідкладно і комплексно опрацювати питання, яке піднялося в петиції, - йдеться у відповіді президента.

Глава держави попросив оборонне відомство приділити особливу увагу таким питанням:

  • суттєве уточнення (скорочення) переліку спеціальностей та/або професій з огляду на реальні потреби оборони держави;
  • впровадження сучасних цифрових технологій у процедури постановки на військовий облік з метою уникнення обов'язкової особистої присутності жінок під час постановки на облік;
  • врегулювання питання порядку проходження медичного огляду під час взяття на військовий облік жінок.

Крім того, Зеленський доручив вирішити питання про "зважені підходи" щодо відповідальності за несвоєчасну постановку жінок на військовий облік, доки не завершиться процес врегулювання цієї процедури та визначення остаточного переліку професій і спеціальностей.

Раніше повідомлялося, що в Україні протягом 2022 року всі жінки, чиї професії (їх перелік розширили) передбачають таку необхідність, мають, згідно з наказом Міноборони, стати на військовий облік. Починаючи з 2023 року тих, хто цього не зробив, та їхніх роботодавців штрафуватимуть.

На початку 2022 року народний депутат від "Голосу" Юлія Клименко спробувала стати на військовий облік та виявила, що крім проходження медкомісії у військкоматі їй потрібно буде зібрати близько 30 документів та довідок. На думку нардепа, це може зайняти місяць-півтора навіть у столиці, де все під рукою - не кажучи вже про глибинку.