26 грудня
Завантажити ще

Потрібно зібрати 30 документів та аналізів: депутат пішла у військкомат і побачила, як вигладить постановка жінок на військовий облік

Потрібно зібрати 30 документів та аналізів: депутат пішла у військкомат і побачила, як вигладить постановка жінок на військовий облік
Фото: facebook.com/Klymenko.me

Народний депутат Юлія Клименко вирішила виконати наказ Міністерства оборони України та стати на військовий облік. Втім, зробити це одразу їй не вдалося – з'ясувалося, що крім результатів медкомісії у військкоматі, потрібні ще кілька десятків різних паперів та довідок. Про це нардеп від "Голосу" повідомила на своїй сторінці у Фейсбук 4 січня.

За її словами, військкоми не дуже очікували на її появу.

- У військкоматі зробили великі очі та запитали, навіщо я прийшла, дізнавшись, що економістка. Потім зрозуміли та дали папку для проходження медкомісії та подальшого збору документів, - поділилася Клименко.

За її словами, медкомісія у військкоматі зайняла півтори години (9 лікарів). Але це був лише початок.

- І далі потрібно зібрати ще 30 документів та аналізів, включаючи флюорографію та травматолога (список на фото). Збір цих аналізів та документів займе, думаю, місяць мінімум, це при тому, що я живу в Києві і в мене військкомат та сімейний лікар під боком, а лікарі-фахівці у пішій доступності. Я собі уявляю, як це виглядає у районному центрі чи ОТГ, де немає травматолога та психіатра, - написала депутат.

Список необхідних постановки на військовий облік довідок. Фото: facebook.com/Klymenko.me

Список необхідних постановки на військовий облік довідок. Фото: facebook.com/Klymenko.me

Депутат також поскаржилася на відсутність інфраструктури, яка б дозволяла жінкам виконувати наказ Міноборони.

- Після цього обліку у мене одне питання: навіщо підписувати такі накази, якщо немає інфраструктури для обліку не лише жінок (не кажу вже про вагітних), а й для сильних моторних чоловіків? Невже не можна спростити облік для жінок, більшість з яких мають роботу, дітей та домашні турботи (інші, крім психіатра та флюорографії), щоб вони могли зробити реєстрацію електронно, за допомогою "Дії", листом чи ще якимось простим рішенням? – цікавиться Юлія Клименко.

При цьому до самого військкомату претензій у депутата немає - Клименко уточнює, що "все було гул у межах їхніх можливостей".

Раніше повідомлялося, що в Україні протягом 2022 року всі жінки, чиї професії (їх перелік розширили) передбачають таку необхідність, мають, згідно з наказом Міноборони, стати на військовий облік. Починаючи з 2023 року тих, хто цього не зробив, та їхніх роботодавців штрафуватимуть.