Завантажити ще

ЗМІ: «Своя» людина ексвіцепрем'єра Любченка в ДПС: чим небезпечний Герман Андес

ЗМІ: «Своя» людина ексвіцепрем'єра Любченка в ДПС: чим небезпечний Герман Андес
Фото: politeka.com.ua

Герману Андесу, який працював у податковій ще за часів президентства Віктора Януковича, вдалося зберегти своє місце у ДПС. У відомстві він тримається вже 10 років, незважаючи на зміну влади та реформи. А також, схоже, попри очевидні прогалини у декларуванні активів. Як з'ясували журналісти, фіскал Герман Андес, ймовірно, є протеже колишнього віцепрем'єра Любченка, звільненого з посади на початку листопада 2021 року, і залишився у структурі, щоб бути очима та вухами відставного чиновника, повідомляє «СтопКор».

Зазначимо, що паралельно із відставкою Любченка правоохоронці повідомили про обшуки у Державній податковій службі. Не виключено, що справа стосується схем з ПДВ, але хто саме є її фігурантами – поки що невідомо.

Колишній підприємець Герман Андес розпочав кар'єру податківця з позиції інспектора-ревізора у 2010 році. А через три роки обійняв посаду начальника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України в Києві. У цей час було запроваджено найбільш жорсткі методи тиску на підприємців, повідомляє видання.

У 2020 році Андес претендував на місце голови ДПС, але не пройшов конкурс. За твердженням джерел, участь Андеса ініціював Любченко, який готував заміну на випадок свого непризначення.

Зайняти керівний пост Герману Андесу могла завадити невідповідність способу життя його офіційним доходам. У 2018-му він навіть не вказав у декларації власну зарплату в ДПС. Попри це сім'я чиновника зуміла придбати дві іномарки вартістю понад мільйон гривень. І задекларувати 1,25 млн грн готівкою.

Викликає підозру, що Андес здає приміщення в оренду ТОВ «Агро-Холдинг МС» за дивно низькою ціною – лише 20 тис. грн на рік, що може свідчити про приховування реального доходу. Співробітники «СтопКора» повідомляють, що вищезгаданий агрохолдинг, який сплатив 20 тисяч за оренду через посередника-кіпрську компанію, належить Рінату Ахметову. У свою чергу, з Ахметовим пов'язують і Олексія Любченка: через бізнесмена Іллю Павлюка.

До речі, минулого року на пресконференції Любченко намагався вдати, що ніколи не чув про Андеса. А потім пообіцяв журналістам досліджувати декларації підлеглого, але натомість відправив його у відпустку.

У вересні 2021 року Національне агентство із запобігання корупції запросило Андеса для надання пояснень щодо недостовірних відомостей у декларації. Напевно, протекція з боку Любченка допомогла йому зберегти посаду.

При цьому підприємці відкрито заявляють про пресинг на легальний бізнес з боку Департаменту контролю за обігом підакцизних товарів ДПС та Германа Андеса, без якого не проходить жодна перевірка.