22 вересня
Завантажити ще

Саакашвілі відмовився переїжджати назад до в'язниці з військового шпиталю, тиск підскочив до 200

Саакашвілі відмовився переїжджати назад до в'язниці з військового шпиталю, тиск підскочив до 200
Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі відмовився залишити тюремну лікарню у Тбілісі після завершення лікування. Про це опозиціонер, який перебуває під арештом, повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, зазначивши, що його намагалися змусити це зробити, і в результаті стався гіпертонічний криз.

"Прийшли мене забирати. Була половина сьомого, люди у чорному. Мені повідомили, що я переїду, але не сказали куди. Я попросив перевірити артеріальний тиск та пульс. Тиск у мене був 180, на другому вимірі - 200-110. У мене нормальний артеріальний тиск 120-80. Це був абсолютний гіпертонічний криз. Такого тиску та пульсу в мене ще ніколи не було", – написав Саакашвілі, коли його відпустило.

Політик додав, що коли після виміру тиску його намагалися вивести з палати, він чинив опір.

"Після цього не можу нічого згадати. Коли я прийшов до тями, лікар став наді мною і сказав, що я більше нікуди не піду і залишусь у лікарні. Це була найважча криза, яка в мене колись була. Під час медичних процедур на відео було зафіксовано мій тяжкий стан", – повідомив Міхо.

У світлі цих подій пенітенціарна служба Грузії вирішила, що колишній президент країни тимчасово залишиться у військовому шпиталі.

"Виходячи з великого інтересу громадськості, повідомляємо, що 27 грудня, після завершення лікування у військовому шпиталі, Саакашвілі не підкорився вимогам працівників пенітенціарної служби про переведення до Руставської в'язниці. На емоційному фоні у нього виникли перепади тиску, у зв'язку з чим було ухвалено рішення про тимчасове призупинення заходу з переведення ув'язненого Саакашвілі", - йдеться у заяві

Уточнюється, що рішення про переведення арештанта до Руставської в'язниці прийнято на підставі ввисновку медичного персоналу, згідно з яким стан здоров'я Саакашвілі стабільний.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Екс-президент Грузії, нині громадянин України Саакашвілі, таємно прибув до Грузії морем у вантажному контейнері 29 вересня (Україну він також залишив в обхід закону, за що покарали прикордонників за результатами службового розслідування). 1 жовтня він був затриманий у Тбілісі, після чого політика помістили до в'язниці у місті Руставі, де він оголосив голодування. 8 листопада його без погодження з родичами та адвокатами перевели з в'язниці у місті Руставі до тюремної лікарні у Тбілісі (район Глдані).

Згодом, 20 листопада, його було переведено до військового шпиталю у Горі, і Саакашвілі погодився припинити голодування. У політика діагностовано посттравматичний синдром. Нове кохання Міхо, український депутат Ліза Ясько, 20 грудня заявила, що стан здоров'я Саакашвілі, як і раніше, викликає занепокоєння.

У Грузії Саакашвілі проходить у кількох кримінальних справах. Своє затримання він вважає незаконним, а звинувачення на його адресу за будь-яким із проваджень - сфальсифікованим.