Завантажити ще

Зеленський відповів на петицію про відміну "примусової вакцинації" нормами законодавства

Зеленський відповів на петицію про відміну
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський розглянув петицію про відміну "примусової вакцинації" та карантину в Україні, яку підписали понад 25 тисяч жителів країни. Відповідь опублікована на сайті глави держави.

- громадські відносини щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій врегульовані законодавством України. Дякуємо всім, хто приєднався до цієї петиції. Бережіть себе та своїх рідних, - зазначено у відповіді президента.

У своїй відповіді Зеленський перерахував усі норми законодавства, що регулюють вакцинування населення проти інфекційних захворювань та запровадження урядом карантину:

"Згідно з Конституцією України людина, її життя та здоров'я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (частина перша статті 3); кожен має право на охорону здоров'я (частина перша статті 49); держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя ( частина четверта статті 49).

Тільки законами України визначаються основи охорони здоров'я (пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України). Основами законодавства України про охорону здоров'я встановлено обов'язок громадян України не лише піклуватися про своє здоров'я та здоров'я дітей, а й не шкодити здоров'ю інших громадян, а також у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди та робити щеплення (пункти "а" та "б") "Статті 10)".

Ця петиція була створена на сайті президента 27 вересня. За цей період вона набрала 25444 підписів, після чого звернення передали на розгляд Зеленського. У зверненні автор Юрій Ахрамейко вимагає повністю скасувати карантин та вакцинацію, яка, за його словами, стала "примусовою" для деяких категорій населення. Українець просив Зеленського запровадити в Україні вакцинацію від коронавірусу для бажаючих і лише на платній основі. Крім того, автор петиції вимагав скасувати ведення статистики щодо захворюваності на коронавірус і заборонити згадувати л вірусі в новинах.