Завантажити ще

Євросоюз ввів санкції проти ПВК "Вагнер" та її засновників

Євросоюз ввів санкції проти ПВК
Фото: Нік Янгсон/pix4free.org

Російська приватна військова компанія " Вагнер " та пов'язані з нею особи, які становили загрозу Україні, Сирії та Литві, потрапили до списку санкцій Європейського Союзу. Про це свідчать дані, опубліковані в офіційному журналі Євросоюзу.

Крім самої компанії, санкції запроваджено проти восьми осіб, серед яких – засновники компанії. Йдеться про Дмитра Уткіна, під чиїм командуванням нібито здійснювалися дії, що "підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України" та Андрія Трошева, який підтримує владу Сирії.

Як зазначено у документі, санкції запроваджено також проти Олександра Кузнєцова - його в ЄС відзначають як "командувач", який є відповідальним за діяльність групи "Вагнер". Разом із ним санкції вели проти Андрія Богатова. На думку ЄС, він є одним із основних учасників ПВК "Вагнер". До списку потрапили й інші співробітники компанії – Денис Харитонов та Сергій Щербаков.

Скандал навколо ПВК "Вагнер" спалахнув у липні 2020 року. Тоді в Білорусі було затримано 33 громадяна РФ, яких білоруська влада назвала "бойовиками приватної військової компанії Вагнер". Їх звинуватили у підготовці масових заворушень перед президентськими виборами.

Як з'ясувалося, серед затриманих були 9 людей із українським громадянством, які воювали на Донбасі на боці супротивника. Українська сторона просила Мінськ видати їм цих осіб, але Білорусь відмовилася. 32 затриманих повернули до Росії, один з них залишився в Білорусі, оскільки мав подвійне громадянство.