Завантажити ще

Швейцарія продовжила замороження рахунків Януковича та його оточення

Швейцарія продовжила замороження рахунків Януковича та його оточення
Фото: capital.ua

Федеральна рада Швейцарії продовжила рішення про превентивне замороження банківських рахунків експрезидента Віктора Януковича до 2023 року. Йдеться про 70 мільйонів швейцарських франків. Про це повідомляє сайт швейцарського уряду.

- На засіданні 10 грудня Федеральна рада продовжила на рік термін превентивного замороження активів щодо України. Метою цього рішення є підтримка судової співпраці з українською владою, – зазначено у повідомленні.

Водночас, в уряді Швейцарії нагадали, що максимальна тривалість такого замороження обмежена 10-ма роками.

- Федеральний закон про замороження та реституцію незаконних активів, що належать іноземним політично значимим особам, регулює термін дії наказів про замороження та умови їх продовження ще на один рік. Продовження можливе, якщо зацікавлена держава висловила готовність співпрацювати у рамках процедури взаємної правової допомоги. Максимальний термін замороження обмежений десятьма роками, - наголосили у відомстві.

Йдеться про активи на зарубіжних рахунках четвертого президента України Віктора Януковича та його оточення, загальною сумою 107,19 мільйона доларів, 15,87 мільйона євро та 135,01 мільйона швейцарських франків. Крім Швейцарії їх рахунки заморозили в Австрії, Великій Британії, Латвії, Італії, Нідерландах, Ліхтенштейні та на Кіпрі.