Завантажити ще

Зеленський продовжив санкції за кримські вибори до Держдуми та ввів - проти нових власників літаків Медведчука та Козака

Зеленський продовжив санкції за кримські вибори до Держдуми та ввів - проти нових власників літаків Медведчука та Козака
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію чергове рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО). Зокрема, указ президента передбачає розширення санкцій за організацію участі в російських виборах в окупованому Криму. Про це повідомляється 7 грудня на офіційному сайті глави держави.

Відповідний указ №623/2021 від 7 грудня вводить у дію рішення РНБО від 10 листопада, згідно з яким запроваджені раніше санкції проти низки осіб, причетних до голосування на виборах до Державної думи РФ на території тимчасово окупованого півострова Крим, продовжуються з трирічного до десятирічного терміну.

Згідно з рішенням РНБО, відповідні зміни вносяться до рішення РНБО, яке введено в дію указом президента №82 19 березня 2019 року, щодо однієї людини – громадянина України Костянтина Бахтерєва, який балотувався від партії "Єдина Росія" за одномандатним округом в Керчі.

До "продовжених" санкційних списків, зокрема, потрапили:

  • Михайло Малишев - голова так званої "ЦВК Республіки Крим"
  • Костянтин Бахарєв - обраний у Криму депутат Держдуми Росії від "Єдиної Росії"
  • Юрій Ставицький та Володимир Сорокін - кандидати на виборах від російських "зелених"
  • десятки інших членів "ЦВК Республіки Крим" та територіальних виборчих комісій, всього – 156 осіб, з яких у двох громадянство не вказано, решта – громадяни України.

Крім того, окремим указом №624/2021 від 7 грудня було уточнено особисті дані громадянки України Анастасії Нестеренко, щодо якої було запроваджено безстрокові санкції указом Зеленського від 5 жовтня за роботу членом "територіальної виборчої комісії" Джанкойського району на минулих виборах до російського парламенту.

Крім цього, підписано та опубліковано указ №625/2021, яким набирає чинності рішення РНБО від 10 листопада 2021 року про запровадження економічних санкцій щодо компаній, на які були переоформлені літаки, що раніше здійснювали польоти за маршрутом Київ – Москва.

Так, санкції введено щодо компаній "ALPHA BRAVO AVIATION LLC" та "G200 203 LLC", зареєстрованих у США, а також щодо зареєстрованої на Кайманових островах компанії "CASCADE HOLDING".

Санкції передбачають заборону видачі та анулювання існуючих дозволів та планів на виконання польотів літаками № 375AB (s/n 261), № 673DM (s/n 203) та T7-CSCD (s\n 2072).

Крім того, рішення РНБО передбачає блокування активів компаній, обмеження торгових операцій, обмеження транзиту ресурсів, польотів та перевезень через територію України, запобігання виведенню капіталів за межі України, припинення виконання економічних та грошових зобов'язань.

Санкції на п'ять літаків, на яких здійснювалися перельоти за маршрутом Київ – Москва, було накладено рішенням РНБО 19 лютого 2021 року. Серед них був літак Віктора Медведчука, який, за словами секретаря РНБО Олексія Данилова, "з першого дня введених проти нього санкцій знаходиться в аеропорту "Жуляни", звідки жодного разу не вилітав". Ще чотири літаки перебували за межами України. Згодом літаки були переоформлені на нових власників, але СБУ відстежила цей процес та подала нові дані до РНБО з пропозицією відкоригувати санкції.

Раніше у листопаді Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо нових санкцій проти Росії, до списків потрапили люди, причетні до проведення виборів в окупованому Криму, а також представники "судів" та силових органів. Також у листопаді набули чинності санкції РНБО щодо представників російських спецслужб.