Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Зеленський запросив Орбана у гості, щоб дати відносинам України та Угорщини "новий поштовх"

Зеленський запросив Орбана у гості, щоб дати відносинам України та Угорщини
Фото: facebook.com/orbanviktor

Володимир Зеленський та Віктор Орбан уперше поговорили телефоном. Президент запросив прем'єр-міністра Угорщини до України у 2022 році.

- 30-річчя визнання Угорщиною незалежності України та встановлення дипвідносин стало гарною нагодою вперше поговорити з Віктором Орбаном. Поки що телефоном, але впевнений, що особиста зустріч стане новим поштовхом в українсько-угорських взаєминах. Запросив Прем'єр-міністра відвідати Україну у 2022 році, - написав глава держави у своєму твіттері.

На сайті президента йдеться, що Володимир Зеленський налаштований на розвиток добросусідських відносин із Угорщиною на основі взаємоповаги та конструктивного діалогу.

Президент подякував Орбану за участь президента Угорщини в інагураційному саміті Кримської платформи у Києві.

Віктор Орбан із 2010 року є прем'єр-міністром Угорщини. 23 серпня 2021 року президент Угорщини Янош Адер, виступаючи на Кримській платформі, сказав, що Угорщина поділяє біль України у зв'язку з анексією Криму, оскільки втратила дві третини території. За його словами, “угорці, які опинилися у складі меншин в інших державах, страждали протягом багатьох століть, тому що у них відібрали їхні школи, будинки. Вживалися всіх заходів для того, щоб вони не могли вивчати свою мову».

У вересні МЗС України викликало посла Угорщини через підписання урядом країни довгострокової газової угоди з РФ.