28 вересня
Завантажити ще

Президент подякував Стерненку за пропозицію заборонити в'їзд росіянам, але той залишився незадоволеним відповіддю

Президент подякував Стерненку за пропозицію заборонити в'їзд росіянам, але той залишився незадоволеним відповіддю
Фото: REUTERS/Валентин Огіренко.

Президент України Володимир Зеленський ознайомився з петицією активіста Сергія Стерненка, який запропонував заборонити росіянам в'їжджати до України або запровадити візовий режим із країною-агресором. 26 листопада на сайті президента з'явилася відповідь.

- Дякую всім, хто приєднався до цієї петиції, за активну громадянську позицію. На тлі російської агресії, що триває, значна увага до цього питання з боку українського суспільства цілком виправдана, - заявив Зеленський.

Президент перерахував у відповіді існуючі механізми реагування на явні та потенційні загрози національним інтересам та національній безпеці України з боку громадян Російської операції. Зеленський зазначив, що "запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Російською Федерацією потребує ретельного вивчення та аналізу всіх можливих сценаріїв розвитку, зокрема з погляду аспектів безпеки та можливих соціальних наслідків нововведень". У зв'язку із цим Володимир Зеленський звернувся до колег.

- Мною направлена петиція Прем'єр-міністру України Д. Шмигалю, Секретарю Ради національної безпеки та оборони України А. Данилову та Голові Служби безпеки України І. Баканову з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в'їзду в Україну громадян Російської Федерації потребам забезпечення безпеки та захисту національних інтересів, - Заявив президент.

Стерненко розкритикував відповідь Зеленського у своєму Телеграм-каналі. За словами активіста, Зеленський нібито "відмовився виконувати вимогу здорового глузду та тих, хто підписав петицію".

- Багато води, уникнення прямого "ні" та направлення петиції до СБУ, РНБО, ОСББ та до жомової ями Ківи. Ні про що. Що ж, така відповідь – це теж визначення позиції і перефразоване "я вам нічого не винен". Громадяни РФ та сама російська держава будуть раді нашим відкритим кордонам. Це для них зручно та спрощує роботу. І цю зручність гарантує їм президент України. Який у цьому випадку діє проти інтересів України, - заявив Стерненко.

Володимир Зеленський реакцію активіста поки що не коментував.