28 вересня
Завантажити ще

Джо Байден висловив занепокоєння через слова Володимира Зеленського про підготовку держперевороту

Джо Байден висловив занепокоєння через слова Володимира Зеленського про підготовку держперевороту
Фото: REUTERS/Thassos Catopodis.

Президент США Джо Байден прокоментував заяву президента Володимира Зеленського, що 1-2 грудня в Україні готують державний переворот. Байден висловив занепокоєння під час бесіди із журналістами 26 листопада, передає Голос Америки.

– Мене це хвилює. Дивіться, ми підтримуємо територіальну цілісність України, ми підтримуємо їхню здатність керувати своєю державою, - сказав Байден.

За словами президента США, "цілком можливо", що він обговорить цю ситуацію з Зеленським.

Історія питання

26 листопада Володимир Зеленський провів прес-марафон. На зустрічі із журналістами президент заявив, що отримав інформацію про підготовку державного перевороту в Україні 1-2 грудня за участю "представників Росії".

– Деякі представники Російської Федерації та деякі товариші з України обговорюють те, що готове суспільство, нібито, і що потрібно донести інформацію, що на сьогодні Рінат Ахметов готовий включитися у питання державного перевороту. Скажімо так, зміни чинного президента. В інформаційну війну він (Ахметов, – Авт.) вже втягнутий проти мене, проти держави. Завдяки вам це теж відбувається завдяки ЗМІ. Я вважаю, що до цієї історії його втягує його найближче оточення. Я не вірю, що Ахметов у це побіжить, - сказав президент у відповідь на уточнююче запитання Савіка Шустера.

Український бізнесмен Рінат Ахметов назвав брехнею інформацію, що його втягують у держпереворот. Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков також прокоментував заяву президента України. За словами Пєскова, Росія "не займається такими справами".