Завантажити ще

ВАКС залишив екссуддю Чауса під цілодобовим домашнім арештом

ВАКС залишив екссуддю Чауса під цілодобовим домашнім арештом
Фото: nabu.gov.ua

Вищий антикорупційний суд продовжив запобіжний захід колишньому судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу. Підозрюваний перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом. Про це повідомляє прес-служба Центру протидії корупції.

- Колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом ще два місяці – до 24 січня 2022 року. Він повинен носити електронний браслет і дотримуватися інших обов'язків. Таке рішення було ухвалено суддями Вищого антикорупційного суду у складі Євгена Крука, Інни Білоус та Олексія Кравчука, - заявили у відомстві.

Під час засідання адвокат екс-судді просив пом'якшити запобіжний захід Чаусу, щоб той міг працювати і заробляти гроші. Захисник зазначив, що у підозрюваного є неповнолітній син та мама, у якої згорів будинок.

- Адвокати надали гарантію від ФОП, готового взяти Чауса на роботу, якби йому змінили запобіжний захід. Але прокурор заявила, що Чаус п'ять років ховався від правосуддя, просив притулок у Молдові, де навчається його син, тому є ризик, що у разі зміни запобіжного заходу екс-суддя може втекти, - підкреслили у відомстві.

Суд відмовив у клопотанні захисті та залишив Чауса під цілодобовим домашнім арештом. Також суд переходить до розгляду справи по суті – перше засідання призначено на 30 листопада.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Микола Чаус працював суддею Дніпровського районного суду Києва. Скандал навколо нього нашумів у 2016 році, коли правоохоронці знайшли у його будинку гроші, законсервовані у трилітрових банках. Суддю підозрює в отриманні хабара у розмірі 150 тисяч доларів. Верховна Рада дозволила затримати Чауса та притягти його до відповідальності, але той скористався імунітетом судді та залишив територію України. Силовики оголосили його у розшук.

У квітні стало відомо, що Чаус перебуває у Молдові. Українська сторона подала запит Молдові на екстрадицію екс-судді до України, де він має постати перед судом. Тим часом адвокат Чауса заявив про його викрадення - суддю викрали у Кишиневі та відвезли у невідомому напрямку.

Наприкінці липня зниклого екс-суддю знову знайшли, але вже на території України. Як з'ясувалося, Чаус перебував у полоні, до нього застосовувалися тортури. Співробітники СБУ забрали його з Вінницької області і через кілька днів лише передали до рук детективам НАБУ. У серпні ВАКС обрав запобіжний захід Чаусу у вигляді цілодобового домашнього арешту, поклавши на нього низку зобов'язань.