Завантажити ще

Новим канцлером Німеччини стане соціал-демократ Олаф Шольц

Новим канцлером Німеччини стане соціал-демократ Олаф Шольц

Засідання Бундестагу, на якому Олафа Шольца буде обрано новим канцлером Німеччини, відбудеться не пізніше 8 грудня. Про це повідомляє " Spiegel ".

- Олафа Шольца має бути обрано канцлером не пізніше 8 грудня. Найраніша дата - 6 грудня, - зазначає видання, посилаючись на власні джерела.

Як зазначено в повідомленні, правлячу коаліцію, окрім Соціал-демократичної партії Німеччини, складуть ліберальна Вільно-демократична партія та «Зелені». Назвою коаліційної угоди між трьома партіями стане "Ми хочемо досягти більшого прогресу".

Згідно з коаліційною угодою партій, на посади віцеканцлера Німеччини буде призначено Роберта Хаберта від «Зелених» і Крістіана Ліндера від ВДП. Головою МЗС країни стане Анналена Бербок від "Зелених", Міністерство фінансів очолить Крістіан Ліндер. На посаду голови МВС сторони погодили кандидатуру Крістіни Ламбрехт від СДП, а новим міністром юстиції Німеччини стане член СДП Марко Бушман.

Останні 16 років посаду канцлера Німеччини безмінно обіймала Ангела Меркель. Вперше на цю посаду політика було обрано у листопаді 2005 року. У 2018 році 67-річна Меркель заявила про відхід з політики після закінчення четвертого терміну на посаді канцлера. 26 жовтня президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр офіційно відправив її у відставку, але обов'язки канцлера Меркель продовжує виконувати до обрання нового глави уряду.

 

Новини по темі: Німеччина Призначення