Завантажити ще

Поліція: Екс-командира роти "Беркуту" не було на акції під Офісом президента - його звільнили у вересні

Поліція: Екс-командира роти
Фото: facebook.com/butusov.yuriy

Екс-командир роти "Беркуту" не керував правоохоронцями на акції під Офісом президента у день річниці початку Майдану. Про це заявили у поліції Києва.

"Екс-керівника роти «Беркуту» звільнили з поліції понад два місяці тому. Наказ про звільнення видано 15 вересня за підписом начальника поліції Києва Івана Виговського", - повідомила прес-служба столичної поліції у Фейсбуці.

Увечері в неділю Руслана Цикалюка не було на Банковій, запевнили у відділі комунікації поліції Києва.

Журналістка "Цензор.НЕТ" Тетяна Безрук повідомила у понеділок, що новину з сайту прибрали. Вона наголосила, що колеги з видання неправильно зрозуміли її запис.

"Я не писала про те, що вчора поліцейський Руслан Цикалюк керував спецназівцями на вулиці Банковій. У пості йшлося про те, що на попередніх (попередні – це ті, що були до вчорашньої акції) акціях Цикалюк керував поліцейськими. Одна з таких акцій була в січні цього року, ми особисто бачилися і розмовляли з Русланом Цикалюком", – написала вона у Фейсбуці.

Руслан Цикалюк – екс-командир автотранспортної роти полку "Беркут". На початку листопада 2021 року ДБР повідомило його про підозру за перевищення службових повноважень під час розгону мітингувальників 30 листопада 2013 року. До середини вересня 2021 року Цикалюк обіймав посаду командира полку поліції особливого призначення №1 ГУ Національної поліції у Києві.

Увечері 21 листопада під Офісом президента відбулися невеличкі сутички між учасниками акції з нагоди Дня Гідності та Свободи із правоохоронцями. Людей обурив огляд при підході до будівлі. Попри повідомлення ЗМІ поліція Києва заявила, що "грубі правопорушення не зафіксовані". Правоохоронці сповістили, що поліція під час діалогу запропонувала пройти поверхову перевірку учасникам акції. Після “роз'яснювальної роботи” частина пройшла її, інші відмовилися.

Фото: facebook.com/UA.KyivPolice

Фото: facebook.com/UA.KyivPolice