Завантажити ще

На Банкову без огляду спробували прорватися учасники акції до Дня гідності та свободи

На Банкову без огляду спробували прорватися учасники акції до Дня гідності та свободи
Фото: facebook.com/igoroleksandrovychlapin

У Офісу президента ввечері в неділю трапилася сутичка учасників акції до Дня гідності та свободи з правоохоронцями. Про це повідомив Інтерфакс-Україна.

До 18:40 близько тисячі людей зібралося на вулиці Банковій у центрі Києва біля воріт, що ведуть до площі біля Офісу президента. Правоохоронці пропускали лише тих людей, які погодилися на поверховий огляд речей.

Учасники акції відмовилися надавати речі до огляду, мотивуючи це тим, що сьогодні є День гідності та свободи, і вони "вільні люди". Люди також кричали правоохоронцям “Пропускай” та “Беркутня”. Деякі з них тримали плакат із написом “Імпічмент”.

Учасники акції пригрозили владі безстроковою акцією, якщо президент не звільнить керівника свого Офісу до 1 грудня, повідомляє Телеграм-канал " Політика Країни".

Акція з нагоди Дня гідності та свободи розпочалася на Майдані незалежності та Алеї героїв Небесної сотні. Вона супроводжувалася критикою на адресу президента та глави його Офісу на тлі " вагнергейту ". На ТРЦ "Глобус" повісили великий банер із зображенням Володимира Зеленського та Андрія Єрмака з написами: "Їхня брехня принижує" та "Захистимо нашу гідність".

Біля каплиці на Алеї героїв Небесної сотні відбулося покладання квітів, запалення лампадок та панахида за загиблими героями Небесної сотні та воїнами-захисниками України.

День гідності та свободи відзначається в Україні 21 листопада з 2014 року. Свято поєднує початок двох революцій: Помаранчевої (22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (21 листопада 2013 року). У 2005-2011 роках 22 листопада відзначали День Свободи на честь Помаранчевої революції.