20 сiчня
Завантажити ще

ГУР: Росія готується до нападу на Україну у січні-лютому 2022 року

ГУР: Росія готується до нападу на Україну у січні-лютому 2022 року

Навколо кордонів української території Росія зосередила понад 92 тисячі військових, а в січні-лютому 2022 року готує напад на Україну. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов в інтерв'ю Military Times.

- Така атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході, десантні атаки в Одесі та Маріуполі та меншим вторгненням через Білорусь. Атака, яку готує Росія, буде набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше в конфлікті, що почався в 2014 році, в результаті якого було вбито близько 14 000 українців, повідомив Буданов.

Як зазначив чиновник, осінні навчання "Захід-2021" стали свідченням того, що Росія може одночасно висадити до 3500 десантників та спецназівців. За його словами, зараз російська сторона займається нарощуванням кількості військ та систем озброєння в окупованому Криму, розміщуючи системи балістичних ракет малої дальності "Іскандер" та інші види зброї у місцях поблизу кордону.

Водночас Буданов вважає, що атаку буде здійснено після серії психологічних операцій, які зараз проводяться, щоби дестабілізувати ситуацію в Україні.

- Вони хочуть підштовхнути до заворушень через протести та мітинги, які б засвідчили антиурядові настрої людей. Російські психологічні операції використовують, щоб показати, що "влада зрадила народ", - зазначив він.

За словами начальника ГУ розвідки, йдеться про антивакцинаторські протести та ситуацію з "вагнерівцями".