22 травня
Завантажити ще

Розстріли на Майдані: ДБР завершило розслідування щодо Віктора Януковича

Розстріли на Майдані: ДБР завершило розслідування щодо Віктора Януковича
Фото: Євгенія ГУСЄВА

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо колишнього президента Віктора Януковича та його оточення у справі про розстріл Майдану у лютому 2014 року. Крім нього, у справі фігурують дев'ять колишніх топ-чиновників. Про це 17 листопада повідомляє Офіс генпрокурора.

Оскільки фігуранти з 2014 року ховаються за межами України, досудове розслідування пройшло за заочною процедурою. Стороні захисту вже надали доступ до матеріалів. Після ознайомлення обвинувальний акт направлять до суду.

За даними розслідування, Янукович, екс-глава СБУ Олександр Якименко, екс-міністр внутрішніх справ Олександр Захарченко, колишній керівник ГУ МВС України в Києві Валерій Мазан та його заступники, колишній командувач внутрішніми військами МВС Станіслав Шуляк, екс-міністр оборони Павло Лебедєв та командир київського полку міліції особливого призначення "Беркут" із перевищенням влади організували силове придушення протестних акцій.

Зокрема, членам злочинної групи Януковича інкримінують застосування працівниками правоохоронних органів та військовослужбовцями фізичного насильства, спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії й розгону демонстрантів.

"Перевищуючи владу та службові повноваження та без законних підстав вони організували застосування співробітниками правоохоронних органів та військовослужбовцями ЗСУ фізичного насильства, спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів", – йдеться у повідомленні.

Так, згідно з інформацією Офісу генпрокурора, члени злочинної групи на чолі з екс-президентом у першій половині дня 18 лютого 2014 року організували силовий розгін учасників вуличної ходи до Верховної Ради на підтримку голосування за повернення до Конституції 2004 року, яка передбачала обмеження повноважень президента України.

"Крім того, у другій половині дня 18 лютого 2014 року було організовано штурм Майдану під виглядом "антитерористичної операції". А вранці 20 лютого – розстріл мітингувальників співробітниками "чорної роти" Беркута та озброєння "тітушок" вогнепальною зброєю", - наголошується в повідомленні.

Такі дії колишнього президента та екс-керівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва, зокрема до смерті 67 цивільних осіб.

"Всього постраждали 887 цивільних осіб та 132 правоохоронці. Завдано майнових збитків на суму понад 16 мільйонів гривень", - йдеться у повідомленні.

Фігурантам інкримінується організація з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконного перешкоджання акціям протесту, перевищення службових повноважень, умисні убивства, а також організація теракту.

Також повідомляється, що у рамках кримінальної справи розслідували 1019 епізодів злочинних дій. Матеріали провадження налічують понад 1500 томів. Прокурори та слідчі провели понад 4500 допитів, більше 1000 слідчих експериментів, а також понад 3500 судово-медичних, балістичних, комплексних, цитологічних, хімічних експертиз.