Завантажити ще

Людмила Денісова зустрілася з матір'ю Саакашвілі

Людмила Денісова зустрілася з матір'ю Саакашвілі
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Уповноважена Рада з прав людини Людмила Денісова висловила сподівання, що привернення уваги міжнародної спільноти до порушення прав екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі дозволить забезпечити його права. Про це Денисова написала у Фейсбуці.

Під час зустрічі з Гіулі Аласанією Денісова обговорила стан здоров'я Саакашвілі та умови його перебування у медзакладі в'язниці №18. Омбудсмен розповіла про заходи, які вживаються для забезпечення захисту його прав та належного звернення.

Денисова також повідомила, що вона направила заяви про порушення прав Михайла Саакашвілі до верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, голови ОБСЄ Анн Лінде, комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятовича, а також «до багатьох інших організацій».

Денисова прилетіла до Тбілісі 15 листопада після того, як отримала листа від Саакашвілі, в якому він поскаржився на погіршення стану здоров'я та на незадовільні умови утримання. Паралельно посольством України в Грузії було направлено запит до Міністерства юстиції Грузії щодо надання дозволу на відвідування Міхеїла. Проте омбудсмена до ув'язненого не пустили.

Михайла Саакашвілі затримали у Тбілісі 1 жовтня - напередодні він таємно перетнув спочатку кордон України, потім - Грузії. Цього ж дня екс-президент оголосив голодування. 7 листопада політик відмовився від медичної допомоги, у зв'язку з цим (за офіційною версією Мін'юсту Грузії) його перевезли до тюремної лікарні Тбілісі.