Завантажити ще

У Держдепі заявили, що Росія випробувала нову зброю у космосі

У Держдепі заявили, що Росія випробувала нову зброю у космосі
Фото: nasa.gov

Випробування протисупутникової зброї було проведено Москвою 15 листопада. В результаті з'явилися сотні тисяч фрагментів космічного сміття, що загрожують Міжнародній космічній станції ( МКС ). Про це заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс.

- Росія безрозсудно провела руйнівне випробування протисупутникової зброї проти одного зі своїх супутників. В результаті з'явилося понад 1500 уламків, які перебувають під наглядом, і сотні тисяч фрагментів дрібнішого космічного сміття, що загрожує тепер інтересам усіх країн, - наголосив Прайс.

Він додав, що Москва не попередила Вашингтон про випробування. За даними Washington Times, у Пентагоні вже також висловили стурбованість діями РФ. Так, глава космічного командування США генерал армії Джеймс Дікінсон заявив, що протисупутникова зброя, що розробляється РФ, може становити загрозу для Штатів.

Виступив із заявою і глава Держдепу Ентоні Блінкен, який акцентував на тому, що Росія, «незважаючи на свої заяви про те, що вона проти розміщення зброї в космічному просторі, готова поставити під загрозу довгострокову стабільність у космосі і безрозсудними діями та безвідповідальною поведінкою піддати та освоєння космосу всіма країнами".

Блінкен закликав усі космічні держави об'єднатися та відповісти РФ на її дії.

У вівторок, 16 листопада, очікується, що генеральний директор Роскосмосу Дмитро Рогозін проведе зустріч з представниками NASA, які прибули до Москви. Тепер до порядку денного включено питання зближення МКС з космічним сміттям.

Новини по темі: Космос Держдеп США NASA