Завантажити ще

У ДСНС розповіли про можливі надзвичайні ситуації на українсько-білоруському кордоні

У ДСНС розповіли про можливі надзвичайні ситуації на українсько-білоруському кордоні
Фото: mvs.gov.ua

У ДСНС готові до можливих надзвичайних ситуацій на українсько-білоруському кордоні. Крім гасіння пожеж та аварійно-рятувальних робіт, це може бути допомога міграційній службі у розгортанні наметів для біженців. Про це на нараді РНБО у Луцьку повідомив в.о. голови ДСНС Сергій Крук.

- У разі ускладнення оперативної обстановки на українсько-білоруській ділянці кордону Службою буде забезпечено: ліквідацію наслідків можливих надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж, проведення аварійно-рятувальних робіт та надання допомоги постраждалому населенню, гуманітарне розмінування територій забруднень перебування іноземців Державної міграційної служби у прийнятті біженців шляхом додаткового розгортання наметів, - йдеться на сайті МВС.

Міжвідомча нарада відбулася під головуванням секретаря РНБО Олексія Данилова та за дорученням президента Володимира Зеленського. Голова СБУ Іван Баканов назвав малоймовірним в Україні сценарій із нелегальними мігрантами, як на кордоні Білорусі та Польщі. Секретар РНБО Олексій Данилов повідомив, що, за даними розвідувальних органів, на території Білорусі перебуває близько 16 тисяч так званих біженців. Київ готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні, оскільки він може торкнутися України безпосередньо.

У неділю високий представник Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель поговорив із главою МЗС Білорусі Володимиром Макеєм. Він закликав Мінськ перестати використовувати людей як зброю та надати доступ до них гуманітарним організаціям. Макей розповів про вжиті кроки щодо скорочення потоку мігрантів з країн Азії, Африки та Близького Сходу.

11 листопада глава МВС Денис Монастирський заявив, що кордон України з Білоруссю додатково захищатимуть 8,5 тисячі військовослужбовців.