Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Каміньський заявив, що країна готова перекрити залізничне сполучення з Білоруссю, позбавивши сусідку транзиту. Про це він заявив в ефірі радіостанції RMF FM, передають Інтерфакс та РІА-Новини.
– Вони (білоруська влада – ред.) досконало знають, що ми можемо закрити чергові переходи, так само як і залізничний рух. Білорусь є важливою транзитною державою, - заявив Камінський.
У відповідь на питання про можливе позбавлення Білорусі транзиту, зокрема з Китаю, міністр заявив, що це враховують.
- Ми про це знаємо, обмірковуємо, все враховуємо та спрямовуємо відповідні сигнали режиму, щоби закінчили такого типу дії, або будуть у повній ізоляції – не тільки політичній, а й економічній, - заявив Каміньський.
При цьому у Польщі мають намір відгородитися від Білорусі стіною.
- Ми хочемо, щоб загорожа була встановлена до кінця першого півріччя 2022 року, це буде споруда завдовжки 180 км, висотою 5,5 м, там будуть використані найсучасніші рішення, - сказав міністр. – Вздовж річки Буг ми використовуємо системи безпеки іншого типу.
Однак розглядають й інші можливості впливати на Білорусь у зв'язку з міграційною кризою.
- У нас є ще низка можливостей впливу на режим (білоруська влада – ред.), справді дуже важкі для режиму можливості застосування реторсій. Закриття переходу в Кузні випливало з того, що безпосередньо перед цим переходом у Кузні білоруси спровокували цю міграційну ситуацію. То був перший попереджувальний сигнал для білорусів. Вони з недовірою підходили до того, що ми закриємо цей перехід на невизначений період, – наголосив глава МВС.
Каміньський уточнив, що кордон із Білорусією охороняють 13 тис. військовослужбовців, 4,5 тис. прикордонників та 2 тис. поліцейських.
- Нас постійно провокують, але наші служби підготовлені добре", - зазначив Каміньський. Табір (мігрантів - ІФ) біля кордону розростається і перебуває під контролем білоруських служб, які доставляють потрібні матеріали.
Історія питання
За останні тижні на кордоні Білорусі та Польщі зібралося кілька тисяч мігрантів, які бажають проникнути до Євросоюзу. Влада Польщі стягнула військових до кордону і перешкоджає вторгненню нелегалів, а Мінськ звинуватили в міграційній кризі. У Білорусі заперечують звинувачення, наголошуючи, що у Польщі насильно видворяють мігрантів.