Завантажити ще

Україна посилить охорону кордону з Білоруссю

Україна посилить охорону кордону з Білоруссю

Для посилення охорони українсько-білоруського кордону Міністерство внутрішніх справ залучає прикордонників, нацгвардійців та сили територіальної оборони. Про це заявив у ході брифінгу за підсумками засідання Ради національної безпеки та оборони голова відомства Денис Монастирський.

- Ми сьогодні ухвалюємо рішення про посилення присутності Державної прикордонної служби на українсько-білоруському кордоні. Сьогодні було визначено ділянки найбільш можливі для масового скупчення мігрантів біля державного кордону і також буде посилено державний кордон силами Національної гвардії та Національної поліції, - заявив Монастирський.

За його словами, до посилення охорони кордону буде залучено підрозділи територіальної оборони у прикордонних областях. Також буде проведено навчання щодо взаємодії та готовності до будь-яких можливих сценаріїв у разі потрапляння незаконних мігрантів до українських кордонів.

Як зазначив Монастирський, українські силовики готові дати жорстку відповідь у разі негативного сценарію згідно із законом про захист державного рубежу.

ПРО ЩО МОВА

Ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилася. З 8 листопада там зібралося багато мігрантів з боку Білорусі, які намагаються прорватися через кордон. Поки що всі їхні спроби були безрезультатними. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький попередив Україну про ризики через міграційну кризу. За його словами, мігранти можуть спробувати прорватися до ЄС не лише через Польщу, а й через кордон нашої країни.

Тим часом експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільс Шмід запропонував Україні розмістити у себе мігрантів із польсько-білоруського кордону. Політик заявив, що мігранти мають пройти процедури отримання притулку у третій країні, яка не входить до Євросоюзу. У відповідь секретар РНБО Олексій Данилов порадив німецьким соціал-демократам забрати мігрантів додому або розмістити їх у своїх робочих кабінетах.