Завантажити ще

Тупицького судитимуть за незаконні виплати зарплат та премій у КСУ

Тупицького судитимуть за незаконні виплати зарплат та премій у КСУ
Фото: racurs.ua

Державне бюро розслідувань направило до суду ще одну справу проти колишнього глави Конституційного суду Олександра Тупицького. Його звинувачують у присвоєнні владних повноважень та втручанні у систему "Клієнт Казначейства – Казначейство". Про це повідомляє пресслужба відомства.

- Слідчі направили до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови та головного бухгалтера Конституційного Суду України, які звинувачуються у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи "Клієнт Казначейства – Казначейство". Указом президента України від 29 грудня 2020 року голову КСУ усунено з посади, але підозрюваний вирішив самовільно привласнити повноваження влади та продовжити керувати Конституційним Судом України, - заявили в ДБР.

За версією слідства, Тупицький дав керівнику бухгалтерської служби КСУ незаконну вказівку використати його особистий ключ із кваліфікованим електронним підписом для втручання у роботу системи казначейства.

- У результаті головний бухгалтер КСУ у період з 29 грудня 2020 року до 9 лютого 2021 року "здійснила 207 несанкціонованих втручань у роботу автоматизованої системи та підписала з використанням електронного цифрового підпису" Тупицького, - наголосили у відомстві.

Також у ДБР стверджують, що Тупицький незаконно підписував електронні платіжні доручення на виплату винагороди судді, заробітної плати співробітникам Секретаріату КСУ разом із преміями, грошовими та матеріальними виплатами, надбавками за інтенсивність праці та іншими виплатами.

У даній справі розслідування завершено та до суду направлено обвинувальний акт. Так, Тупицького звинуватили за ст. 27 Кримінального кодексу "Підбурювання та пособництво", а головному бухгалтеру КСУ за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу "Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи за попередньою змовою групою осіб, що призвело до підробки інформації, спотворення процесу її обробки та порушення встановленого порядку маршрутизації". Згідно з інкримінованою статтею, колишньому голові КСУ загрожує до 6 років позбавлення волі.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Скандал навколо Конституційного суду нашумів 27 жовтня 2020 року після того, як було ухвалено рішення про неконституційність відкритих електронних декларацій та деяких повноважень Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК). Ще один скандал спалахнув у грудні 2020 року - голову КСУ Олександра Тупицького звинуватили в підкупі свідка та введенні в оману суду у справі колишнього голови Вищого господарського суду та "Зуївського енергомеханічного заводу".

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ, яким усунув на 2 місяці Тупицького з посади голови КСУ. У суді заявили, що цей указ не є законним і вимагали його скасувати. А у березні Зеленський скасував виданий у 2013 році указ експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.