Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Арсен Аваков дав перше інтерв'ю після відставки: топ-10 цитат ексглави МВС

Арсен Аваков дав перше інтерв'ю після відставки: топ-10 цитат ексглави МВС

Колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков дав перше велике інтерв'ю програмі " Народ проти з Наташею Влащенко " на телеканалі Україна 24, в якому зробив низку заяв. Екс-міністр розповів про те, як у Раді національної безпеки ухвалюють рішення про запровадження санкцій, про роботу команди президента Володимира Зеленського, а також назвав причину своєї відставки. КП в Україні зібрала найяскравіші висловлювання колишнього міністра, який очолював МВС за правління чотирьох прем'єр-міністрів.

Про відставку з посади глави МВС: "При Зеленському мене запросили як професіонала-експерта. Мене не обирали в той момент, я не був представником парламентської групи або парламентської фракції... Я пропрацював два з лишком роки, допоки не побачив, що, напевно, моя компетентність не може реалізувати себе далі. І це спричинило відставку".

Про свою незалежність: "Я не хочу брати участь у деяких речах, з якими не згоден, я не проста людина у спілкуванні, якщо йдеться про компетентні та професійні речі. Я вмію говорити "ні", а це не всім подобається. Здібних на багато чого. замінили здібні на все… Міністр внутрішніх справ не повинен бути міністром "чого бажаєте".

Про Раду національної безпеки та оборони: "РНБО не може бути органом виконавчої чи судової влади, яка призначає винних. РНБО у нас перетворилася на хайпі на місце для штампування санкцій".

Про президентства Порошенка та Зеленського: "Порошенко дуже хотів впливати на МВС і він це постійно робив. Але у Петра Олексійовича був баланс у парламенті та у владі. Тому ми з ним могли розмовляти дуже спокійно. Він міг влаштовувати політичні провокації, але це не було ефективний тиск. За Зеленського "я побачив, що все це вивітрюється в інтриги. Мене запитали, чому поліцейські спеціально зупиняють депутатів від "Слуги народу". Я кажу: бо це їхня робота. Ви думайте, як добирати депутатів адекватних!

Про те, як РНБО запроваджує санкції: "За деякими учасниками списків санкцій не було навіть і довідок. Я член РНБО не мав матеріалу. Я Данилову говорив - Олексію, це свинство взагалі. Цих прізвищ, які виносяться, у мене в папці взагалі немає. Він: ну, не встигли розмножити.

Про команду президента Зеленського: "Мільярд дерев. Це геніально пан президент. Браво! Якби там сидів якийсь шкідливий Аваков, він би сказав – який мільярд, Ви що, збожеволіли? А там немає вже таких, які говорять" що, збожеволіли", немає дискусії. І це величезна проблема".

Про президента Володимира Зеленського: "Навіть якщо президент Зеленський хороша людина, він не може цього зробити. Будь-якій хорошій людині дай усю владу і буде погано".

Про конфлікт України та Росії: "Не ставте на карту все, для того, щоб кинути своїх колишніх друзів і раптом спробувати вирішити питання. Ми колись у грудні 2019 року поїхали на саміт до Парижа з Зеленським, я був щасливий, що тоді вдалося знайти ось цей баланс. Не поступитися, не піти до Путіна, а знайти баланс і почати вільно домовлятися. Зараз, я не розумію, що відбувається в цьому напрямку і найгірше те, що наші західні партнери теж не розуміють, чого ми хочемо, куди ми йдемо".

Про відносини з Польщею: "Польща більше за інших розуміє всі ризики тоталітарного російського режиму, який зараз є. Я поділяю російський та тоталітарний російський режим. Так от, Польща дуже добре розуміє, вона пам'ятає на генетичному рівні відлуння радянського режиму. І Польща нам союзники, з ними треба зрозуміло цю тему обговорювати. І Польща і Чехія і весь цей східний блок країн, вони будуть приречені на те, щоб створювати власну систему колективної безпеки, від чого завгодно".

Про політичні плани: "У нас у політиці багато продюсерів, які скоро звільняться. Вони опікуватимуться знову продюсингом, а ми займатимемося політичним управлінням".

ДОВІДКА

Арсен Аваков був міністром внутрішніх справ із 2014 року. Вперше він очолив відомство у складі уряду з Арсенієм Яценюком (2014-2016 роки). Після цього Аваков входив до складу урядів Володимира Гройсмана (2016-2019), Олексія Гончарука (2019-2020) та Дениса Шмигаля (2020-2021). 13 липня Аваков подав заяву про відставку з посади міністра, а 15 липня Верховна Рада підтримала це рішення. "За" проголосував 291 народний депутат. Натомість на посаду голови МВС було призначено Дениса Монастирського.

Новини по темі: Інтерв'ю Арсен Аваков РНБО