28 вересня
Завантажити ще

ОАСК просять перевірити, чи є голова НАБУ Ситник агентом американських спецслужб

ОАСК просять перевірити, чи є голова НАБУ Ситник агентом американських спецслужб
Фото: парламент

Громадська організація "Свідома Україна" направила позов до Окружного адміністративного суду Києва, в якому просить з'ясувати, чи є у керівництві Національного антикорупційного бюро агенти спеціальних служб Сполучених Штатів. Про це повідомляє пресслужба суду.

- Позивач просить суд визнати протиправною відмову цих установ прокоментувати інформацію, що у керівництві НАБУ працюють агенти спеціальних служб США. Зокрема, у позові згадують директора Артема Ситника та його першого заступника Гізо Углаву.

Відповідачами у позовній заяві зазначено Службу безпеки України, Центр протидії дезінформації при РНБО та Посольство США в Україні. Як зазначили у відомстві, позивач просить суд зобов'язати відповідачів підтвердити чи спростувати цю інформацію.

Наразі ОАСК вирішує питання про відкриття провадження за вказаним позовом.

Артема Ситника було призначено указом п'ятого президента України Петра Порошенка від 16 квітня 2015 року. Цьому передував конкурсний відбір. У грудні 2019 року Ситник потрапив до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні чи пов'язані з корупцією правопорушення через рішення суду, який оштрафував голову НАБУ за незадекларований подарунок.

У грудні 2020 року заступник глави Офісу президента Олег Татаров погрожував покарати Ситника "правовими методами", а в березні Рада збиралася звільнити його, ухваливши новий урядовий законопроект про НАБУ.

Новини по темі: НАБУ ОАСК Артем Ситник