Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Нові політпроекти: прізвища членів «партії Разумкова» можуть здивувати

Нові політпроекти: прізвища членів «партії Разумкова» можуть здивувати
Фото: Прес-служба Віталія Кличка

Що ближче «екватор» президентської та парламентської каденцій, то частіше з'являється інформація про те, що в країні зароджуються нові політичні проекти. Політтехнологи переконують: щойно президент і народні депутати переходять такий тимчасовий рубікон, починається активна фаза наступних передвиборчих кампаній: парламентські партії йдуть у загальний популізм і стають ближчими до народу, а нові політпроекти починають про себе голосно заявляти.

- Нова виборча кампанія розпочинається наступного дня після дня виборів. А ось в активну фазу вона переходить після «екватора» президентської/парламентської каденції,

запевняє політолог Вадим Карасьов.

До «екватора» свого президентського терміну Володимир Зеленський причалить 20 листопада цього року, а народні депутати – 28 лютого 2022-го. І до цих дат багато політиків уже активно готуються, ведуть переговори про об'єднання, презентують нові гасла, запрошують до своїх команд.

"КП" в Україні" вивчила, які партії незабаром можуть вийти на політичну арену країни.

Хто в човні колишнього спікера

З ким будуватиме свій політичний проект Дмитро Разумков? На сьогодні вже ні в кого немає сумнівів, що екс-спікер парламенту не залишиться в ролі самотнього гравця. Він точно об'єднуватиметься. Але з ким? Озвучуються різні варіанти.

- За моїми даними, він веде плідні переговори з доктором Комаровським та паном Гордоном. Це тріо буде дуже серйозним магнітом для розчарованого у Зеленському електорату «слуг народу», - розповів екс-генпрокурор Юрій Луценко в ефірі програми «Хард з Влащенком». Ніхто із цього тріо не підтвердив, але й не спростував інсайд Юрія Луценка.

Раніше у ЗМІ з'являлися чутки про те, що Разумков веде переговори про політичну співпрацю з «Ударом» Віталія Кличка. Хоча і Разумков, і Кличко вже публічно встигли заявити, що їхнє спілкування обмежується виключно робочими моментами, про спільне партбудівництво не йдеться.

Експерти, у свою чергу, пояснювали, що союз Кличка та Разумкова виключений хоча б з тієї причини, що не можуть спільно будувати партію і бути її лідерами дві особи з президентськими амбіціями.

Заперечував Розумков інформацію про те, що він придивляється до політичного союзу з «Українською стратегією» Володимира Гройсмана.

- Якщо говорити про ідеї, які я сповідую, то сьогодні я не бачу партій, до яких я міг би приєднатися. Скажімо так - я не планую приєднатися до будь-якої політичної сили,

заявляв Разумков.

За словами народного депутата Василя Мокана та давнього друга екс-спікера, у команді Дмитра Разумкова буде чимало соратників із числа нинішніх парламентаріїв і не лише. Але хто ці люди, у Разумкова обіцяють розповісти незабаром, просять набратися терпіння.

- Деякі прізвища можуть вас здивувати. Але поки що рано їх називати. Переговорний процес у розпалі. Все ще може змінитися. Це буде абсолютно нова політсила. З електоральним ядром визначаємося, - каже один із парламентаріїв, який вже для себе чітко вирішив, що буде в одному партійному човні із Дмитром Разумковим.

 

До парламенту підуть два брати Клички?

У велику політику має намір повернутись партпроект Віталія Кличка «Удар». Робота у партійному штабі вирує вже півроку. Залучався до консультування американський політтехнолог Джордж Бірнбаум (працював із Кличком і під час мерської кампанії 2020 року. – Прим. авт.). На Кличка працює і ціла команда українських політтехнологів та стратегів, серед них нібито навіть екс-міністр МВС (співрозмовники «КП" в Україні» натякають на Юрія Луценка. – Прим. авт.).

В «ударівській» обоймі багато знайомих осіб: народні депутати попередніх скликань Артур Палатний, Дмитро Білоцерковець, Оксана Продан, Оксана Юринець, екс-міністр соцполітики Павло Розенко. Але озвучуються й нові прізвища. Нібито з «Ударом» до української політики планує зайти молодший брат Кличка – Володимир Кличко. Озвучуються різні версії: що Володимир Кличко піде у президенти 2023-го чи другим номером партійного списку до Верховної Ради восени 2023-го.

Сьогодні «ударівці» активно розвивають партійну мережу на місцях. Буквально вчора соратники Кличка презентували та запустили платформу «Українська команда "Удар». За її допомогою «ударівці» мають намір залучити до своїх лав нових членів та розвивати партбудівництво.

– «Удар» Віталія Кличка розвивається. Ми запускаємо унікальну платформу прямого діалогу із громадянами. Завдяки цьому програма партії відображатиме позицію українців щодо ключових питань… Платформою зможуть користуватися мільйони українців, які прагнуть приєднатися до реалізації змін у країні та впливати на політичні процеси, - заявив керівник виконкому партії Артур Палатний.

На сайті політичної сили наголошено, що діяльність політсили «оплачується прихильниками «Удару» (не олігархами)». Але кулуарно обговорюється, що фінансуванням партії зацікавився один із відомих олігархів. І ставленики товстосума вже стали біля керма кількох обласних осередків партії.

Партія «Удар» до вербування нових членів має креативний підхід – наприклад, такі стікери для Телеграма. Фото: Скріншот

Партія «Удар» до вербування нових членів має креативний підхід – наприклад, такі стікери для Телеграма. Фото: Скріншот

Притула робить ставку на помірний патріотизм

На етапі формування політична партія шоумена Сергія Притули (швидше за все, політпроект буде іменним). Вона створюється на уламках «Голосу». За інформацією «КП" в Україні», як мінімум два народних депутати з «Голосу» - Ярослав Юршин та Роман Лозінський - беруть активну участь у будівництві нової партії та переманюванні людей із колишньої партії Святослава Вакарчука до проекту Сергія Притули.

- До Притули можуть приєднатися частина активістів від «Самопомочі», Української галицької партії, «Сили людей». Кампанія тільки-но набирає обертів. Сергій їздить Україною, знайомиться з людьми, агітує, виступає перед аудиторією, - каже наближена до процесу створення партії людина. – У його команді буде багато волонтерів, атошників. Ставка на помірний патріотично-військовий електорат. Але, за моїми спостереженнями, Притула ще остаточно не дозрів для великої політики. Його ще не відпускає шоу-бізнес. Сумніваюсь, що йому вдасться успішно поєднувати ролі судді в «Україна має талант» та лідера нового потужного політпроекту. А там побачимо.

Притула має намір позиціонувати свою політичну силу як антиолігархічну. Але кілька політичних телеграм-каналів запевняють, що до фінансування нового «Голосу-2» причетні бізнесмен Томаш Фіала та екс-регіонал Віталій Хомутиннік. Також кулуарно обговорюється, що політичний проект Сергія Притули створюється із головною метою – відтягнути голоси у «Європейській солідарності» на наступних парламентських виборах. А ось можливе потрапляння його команди до Верховної Ради 10-го скликання розглядається більше як виграш у лотерею, ніж закономірний результат подій.

Сергій Притула ще не повністю готовий піти у політику – шоу-бізнес не відпускає. Фото: ФБ Сергій Притула

Сергій Притула ще не повністю готовий піти у політику – шоу-бізнес не відпускає. Фото: ФБ Сергій Притула

«Партія регіонів» – версія 3.0

Колишній регіонал Дмитро Колєсніков будує свою політичну силу. У травні навіть відбувся перший з'їзд його політичної партії «Україна – наш дім». Експерти вже назвали партпроект «Партія регіонів. Версія 3.0» (після того як посипалася партія Віктора Януковича, одна частина її членів об'єдналася під прапорами «Опозиційного блоку», а інша – «Опозиційної платформи»).

Колєсніков позиціонує свою політсилу як «партію професіоналів». Електоральне ядро – жителі півдня та сходу країни.

- Кожен із них міг би з легкістю знайти застосування своїм знанням та досвіду за кордоном. Але ми залишилися і об'єдналися у бажанні змінити Україну,

заявляв на першому з'їзді Колєсніков.

Серед партійних радників Колєснікова – генеральний конструктор ДП «Антонов» Дмитро Ківа, медик Валентина Маркевич, голова руху #SaveФОП Сергій Доротич, проректор Вінницького національного університету Світлана Лутковська (2019 року була представником команди кандидата на пост президента Володимира Зеленського у Вінницькій області).

На сьогоднішній день триває активне розгалуження партійних осередків по всій Україні. Колєсніков роз'їжджає країною і відкриває офіси партії.

У тій же ОПЗЖ поки що не бачать у політпроекті Колєснікова серйозного конкурента на майбутніх виборах, хоча констатують, що 2-3% від їхнього рейтингу нова партосвіта може-таки відкусити.

ТИМ ЧАСОМ

Платформа Данилюка не переродилася в партію, а Аваков вичікує

Близько року тому три колись впливові політики – Олександр Данилюк, Павло Клімкін та Руслан Рябошапка – заявили про створення «Центру стійкості та розвитку держави». Соціальні мережі тоді вибухнули питанням, коли ж чекати на переродження громадської платформи на повноцінну політичну партію. Чи зможе вона скласти серйозну конкуренцію партії «Слуга народу»? Минув час, і прогнози, озвучені експертами на початку грудня 2020 року в коментарях «КП" в Україні» щодо перспектив політичного майбутнього, справдилися. «Союз трьох» так і не зміг про себе голосно заявити. Так, і колишній екс-прем'єр-міністр Олексій Гончарук не поспішає до них приєднуватися.

Ще одна інтрига - з ким створюватиме чи розвиватиме партію екс-глава МВС Арсен Аваков. Мало хто має сумнів, що він повернеться у велику політику, довго не зможе перебувати поза грою. Але з ким? Поки що загадка. Колишні соратники Авакова з партії «Народний фронт» кажуть, що не володіють інформацією, що Арсен Борисович із кимось веде серйозні переговори про політичне співробітництво. Мовляв, його статус зводиться до того, що він придивляється, вичікує момент.

Арсен Аваков поки що вичікує момент для нової політичної діяльності. Фото: ФБ Арсена Авакова

Арсен Аваков поки що вичікує момент для нової політичної діяльності. Фото: ФБ Арсена Авакова