30 вересня
Завантажити ще

Подоляк: Офіс президента не цензурує ЗМІ, а брифує спікерів від "Слуги народу"

Подоляк: Офіс президента не цензурує ЗМІ, а брифує спікерів від
Фото: президент.gov.ua

Офіс президента не цензурує журналістів, а брифує спікерів від "Слуги народу". Про це радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна 24".

- Ми можемо тільки бріфовать своїх спікерів. Що це означає? Журналісти повинні отримати якісного спікера, який буде глибоко в матеріалі. Це загальноприйнята у всіх країнах практика. Людина, що приходить в ефір, якщо він йде від партії влади, повинен вміти аргументовано вести дискусію. У нього повинен бути довідковий матеріал, він повинен чітко відповідати на питання. Цим ми і займаємося, - запевнив Подоляк.

Радник Андрія Єрмака вважає, що той, хто йде по шляху цензурування інформаційного простору, "сам себе рано чи пізно втопить в скандалах".

- Ти можеш за рахунок цензурування чого-небудь, наприклад, сказати: "Ось цю тему не показуйте", - і вона на короткий час випадає з інформаційної повістки. Але вона все одно залишається. Тільки люди почнуть більш уважно звертати на це увагу, і через якийсь час в середньостроковій перспективі будь-яка тема стане вибуховий, - сказав радник глави Офісу президента.

Михайло Подоляк розповів також, що президент Володимир Зеленський активно читає як класичні ЗМІ, так і соцмережі.

- Він сам дізнається (інформацію, - Авт.), Він сам дуже активний користувач різних платформ - телебачення, Інстаграм, телеграм, будь-яка соціальна мережа, онлайн-ЗМІ, - сказав Подоляк.

19 жовтня провідні програми "Зворотний відлік" на UA: Перший Мирослава Барчук та Павло Казарін заявили про тиск з боку Офісу президента. Барчук повідомила, що в ОП ставили ультиматуми про присутність представників парламентської фракції "Слуга народу" на ефірах. Президент Володимир Зеленський обурився чергового заявою про тиск з його боку і назвав це "хайп".