Завантажити ще

Зеленський назвав хайпом слова про тиск на журналістів «Суспільного»

Зеленський назвав хайпом слова про тиск на журналістів «Суспільного»
Фото: президент.gov.ua

Офіс президента не погоджує списки народних депутатів, які мають або не мають ходити на телеефіри. Про це заявив Володимир Зеленський на брифінгу в Черкаській області. Прокоментувати пост ведучої "UA: Перший" Мирослави Барчук президента попросив телеканал "Україна 24".

- По-перше, я не знаю, хто така пані Барчук... По-друге... Зараз кажуть, і на вашому телеканалі також, що я тисну на олігархів, називають, щоправда, їх великими бізнесменами... Я людина проста, тому я можу прямо сказати. Я тисну сьогодні вже на всіх: на олігархів, на бізнес, тепер на пані Барчук. Якщо вона покаже, що я їй особисто щось говорив або глава Офісу... Якщо Андрій Єрмак чув це ім'я, це інше питання, і я розберуся. В цілому дивно виглядає, що державне телебачення каже про тиск з боку держави... Могла б ця пані звернутися до нас... Я розумію, що це хайп. Ми нічого не погоджуємо, жодних списків. Депутати можуть ходити або не ходити на ефіри - вони вільні люди... Ну, я наразі не тиснув, щоб ви сюди прийшли? Спасибі, - відповів глава держави.

Ведуча програми "Зворотний відлік" на UA: Перший Мирослава Барчук написала у своєму Фейсбуці, що "обслуговуючий персонал Андрія Єрмака" через анонімні телеграм-канали звинуватив ток-шоу в відсутності балансу думок у студії 18 жовтня. Вона заявила, що "Офіс президента давно і жорстко контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції «Слуги народу». Кандидатів узгоджують з контактною особою радника глави Офісу президента Михайла Подоляка. Останнім часом ОП висуває редакції умови і ставить ультиматуми про присутність «слуг народу» на ефірах. На тему енергетичної безпеки в понеділок хотіли відправити двох "неекспертних" слуг". Тоді до студії запросили Людмилу Буймістер, яку виключили зі "Слуги народу". Другий отриманий журналістами ультиматум - «слуги» прийдуть, якщо редакція відмовить раніше запрошеному Гео Леросу.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив в коментарі НВ, що питання полягає у «дотриманні принципів балансу думок, повноті подачі інформації, професійній відповідності експертів та неупередженості ведучих». За його словами, природно, коли на ефір немає впливу особистих симпатій чи антипатій ведучих, а також заангажованих  представників телеканалу.

У заяві "Громадського мовника" йдеться про те, що медіакомпанія не залежить від олігархів і політиків, не обслуговує державні органи та політичні структури. "Громадський мовник" працює виключно в інтересах всіх громадян нашої країни і підзвітний лише громадянському суспільству".