6 грудня
Завантажити ще

В Офісі президента з'ясовують, як РНБО помилково відніс до "злодіїв в законі" понад 100 осіб

В Офісі президента з'ясовують, як РНБО помилково відніс до
Фото: РНБО

В ході останнього засідання Ради національної безпеки і оборони стало відомо, що раніше до списку санкцій " злодіїв в законі " були занесені помилково 108 осіб. Про це пише " DW ".

- На даний момент в повному обсязі встановлюються конкретні обставини, як допускалися порушення і чи були вони навмисними. Ця перевірка ще не закінчилася, - повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

За його словами, зараз апарат РНБО проводить перевірку і згодом повинен проінформувати про результати. Також Подоляк закликав "відмовитися від спекулятивних оцінок тих чи інших санкційних рішень".

- За його словами, при підготовці зазначених матеріалів порушення були допущені співробітниками міністерства внутрішніх справ, коли його очолював Арсен Аваков, - пише видання.

Йдеться про рішення, яке було прийнято на засіданні РНБО 14 травня, про внесення до списку санкцій "557 злодіїв в законі і 111 іноземців-кримінальних авторитетів". 21 травня, Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію це рішення. 15 жовтня секретар РНБО Олексій Данилов дав брифінг за підсумками засідання, на якому заявив, що члени відомства виправили помилки щодо 108 осіб, які потрапили до списку санкцій.