Завантажити ще

Що відомо про нового спікера Руслана Стефанчука: грав з Педаном в одній команді КВК і у 33 роки став професором

Що відомо про нового спікера Руслана Стефанчука: грав з Педаном в одній команді КВК і у 33 роки став професором
Фото: t.me/verkhovnaradaukrainy/4245

Із Зеленським познайомився завдяки КВН

Руслан Стефанчук потрапив до команди «слуг народу» завдяки участі в студентські роки у КВК. Саме на іграх «веселих та кмітливих» перетнулися життєві дороги Стефанчука та Зеленського.

- Це був 1996-й. Все було банально: я грав за команду Хмельницького в КВК («Три товстуни», в цій же команді грав Дядя Жора і Олександр Педан. - Прим. авт.), Володимир - за свою команду в українській лізі. Навіть одного разу я в фіналі у нього виграв. З 2002 року я пішов з КВК в науку, а Володимир - шляхом шоу-бізнесу, - зізнався в одному зі своїх інтерв'ю Стефанчук.

За словами Стефанчука, він чи не одним з перших дізнався про президентські плани Зеленського. Нібито у 2018 році один з членів команди Зеленського вийшов на Стефанчука і запросив на розмову. А там вже у нього  запитали, що не так в країні і як це виправити.

- Ми почали говорити, і у нас вийшли такі політичні клуби. Я думаю, це була підготовка перед прийняттям фінального рішення. Згодом Володимир запропонував мені займатися питаннями ідеології,

зізнався Стефанчук.

У 2019-му Руслан Стефанчук був ідеологом виборчих кампаній президента Володимира Зеленського та парламентської «Слуги народу». Розплатилися з ним другим місцем у виборчому списку партії, а потім і кріслом першого-віце-спікера Верховної Ради.

Стефанчук КВН - Клуб веселих і кмітливих перетворився в якусь кузню кадрів для наших політиків. (Руслан Стефанчук на фото з мікрофоном). Фото: facebook.com/ruslan.stefanchuk

Стефанчук КВН - Клуб веселих і кмітливих перетворився в якусь кузню кадрів для наших політиків. (Руслан Стефанчук на фото з мікрофоном). Фото: facebook.com/ruslan.stefanchuk

Жив у квартирі тещі та отримував від держави компенсацію

З перших днів на посаді віце-спікера Верховної Ради Руслан Стефанчук потрапив в гучний скандал. Він два місяці, у вересні і жовтні 2019 року, отримував компенсацію від держави за наймання житла як іногородній парламентарій. Пізніше з'ясувалося, що політик орендував квартиру у своєї тещі. Наскільки це морально? З таким питанням Стефанчуку дошкуляли журналісти. Довелося повертати отриману компенсацію.

- Руслан Стефанчук повернув в листопаді 2019-го кошти в сумі 39,650 тис. гривень, отримані як компенсація вартості оренди житла за вересень-жовтень 2019 року,

повідомили в Апараті Верховної Ради у відповідь на інформаційний запит агентства УНН.

В е-декларації за 2020 рік Руслан Стефанчук вказав, що донині користується столичної квартирою тещі площею 101,8 кв. м.

Зробив брата народним депутатом

У парламенті Руслан Стефанчук працює із рідним братом. Микола Стефанчук потрапив до парламенту під прапорами партії «Слуга народу» за округом №187 (Хмельницька область). Чи варто уточнювати, хто поклопотався про те, аби молодший брат став кандидатом від пропрезидентської партії?

Дружина й невістка - помічниці в парламенті

Але і на цьому сімейний підряд не закінчується. ЗМІ з'ясували, що після отримання депутатського мандату Микола Стефанчук взяв дружину Оксану Музику-Стефанчук собі в помічниці на громадських засадах. Станом на сьогоднішній день вона вже не значиться у політика помічницею.

А ось дружина Руслана Стефанчука Марина й донині працює помічницею на громадських засадах у народного депутата Данила Гетьманцева. Того самого Гетьманцева, який вів пленарне засідання щодо відставки спікера Дмитра Разумкова.

- Моя дружина - доктор юридичних наук, професор кафедри Київського національного університету імені Шевченка. І працює з паном Гетманцевим - вони, до речі, в один день захищалися, він їй зробив пропозицію на громадських засадах допомагати йому з тих чи інших питань створення законодавства, - раніше коментував кадрове питання Руслан Стефанчук.

Стефанчук з сім'єю - У нового спікера дорослі діти - син Олесь і дочка Залата. Фото: facebook.com/ruslan.stefanchuk

Стефанчук з сім'єю - У нового спікера дорослі діти - син Олесь і дочка Залата. Фото: facebook.com/ruslan.stefanchuk

Працював у парламенті до депутатства

До законодавчої діяльності Руслан Стефанчук побічно приступив ще десять років тому. У 2011-2013-х роках завідував відділом проблем розвитку національного законодавства в Інституті законодавства Верховної Ради України.

У послужному списку Стефанчука і робота помічником народного депутата від «Нашої України - Народної Самооборони» 6-го скликання ВРУ Анатолія Матвієнка. Також співпрацював в ролі помічника з віце-прем'єром Степаном Кубівим.

Противник переходу на літній час і прихильник референдумів

Оцінюючи свою роботу як  народного депутата за два роки, Руслан Стефанчук у спеціальному ролику озвучив такі досягнення: відвідав 94% пленарних засідання, взяв участь в 98% голосуваннях, подав 66 законопроектів.

Зокрема, Стефанчук був автором законопроекту про місцевий референдум, десовєтизацію українського законодавства,  обчислення часу (відмову переходу на літній час), щодо забезпечення персонального голосування народних депутатів, про захист персональних даних, про відкритість інформації про зарплати керівників держкомпаній.

Стефанчук з братом і батьком - Руслан Стефанчук з молодшим братом Миколою і батьком. Фото: facebook.com/ruslan.stefanchuk

Стефанчук з братом і батьком - Руслан Стефанчук з молодшим братом Миколою і батьком. Фото: facebook.com/ruslan.stefanchuk

Почав будувати будинок під Києвом

Руслан Стефанчук задекларував 595 880 грн як заробітну плату, одержану за основним місцем роботи в Раді. Ще 60 000 грн отримав як дохід від надання майна в оренду. 43 083 грн вказав як довічну виплату за звання члена Національної академії правових наук України та премію ім. Ярослава Мудрого в номінації за видатні заслуги у законотворчій, судовій та правозастосовній діяльності.

Сукупний дохід дружини Марини склав близько 1,3 млн грн - зарплата у двох вузах (КНУ ім. Т. Шевченка та КНЕУ ім. Гетьмана) і дохід від підприємницької діяльності.

На банківському рахунку у Стефанчук 81 802 грн, у дружини - 530 894 грн. Основні заощадження вони зберігають готівкою - 49 700 доларів, 15 500 євро і по дрібниці 18 500 гривень.

Сім'я користується однією квартирою в Києві і має три квартири в Хмельницькій області. Також у їх власності земельна ділянка. У графі "Незакінчені об'єкти будівництва" з'явився пункт про «садовий будинок на 270 кв. м» в селищі Білогородка під Києвом.

У родині Стефанчука два автомобілі: Mitsubishi Outlander 2018 року і Renault Captur 2015 року.

Крім того, в декларації Руслан Стефанчук вказав бібліотеку наукової літератури, вона містить близько 5000 примірників книг, старовинну ікону та комплект ювелірних виробів дружини (золоте кільце, сережки, кулон і браслет, оздоблені коштовним камінням).

Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук
Досьє КП

45 років. Родом з Тернополя. Був відмінником і в школі (із золотою медаллю закінчив школу), і в інститутах (закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права за спеціальністю «Правознавство», в 1999 році - Технологічний університет Поділля ( «Менеджмент виробничої сфери»).

Потім була наукова стезя, яка привела до отримання ступеня доктора юридичних наук, професора. У 2008 році захистив дисертацію на тему «Особисті немайнові права фізичних осіб в цивільному праві».

Міг стати суддею у Верховному суді. У 2017 році був серед кандидатів, але не пройшов конкурс.

Є главою Редакційної ради журналу «Право України». Був представником президента Володимира Зеленського у Верховній Раді.

Володіє українською, англійською, російською, польською, німецькою мовами та латиною.