21 листопада
Завантажити ще

Дмитро Разумков: Якби хотів всидіти на посаді, я знаю, як це зробити

Дмитро Разумков: Якби хотів всидіти на посаді, я знаю, як це зробити
Фото: t.me/verkhovnaradaukrainy

Через годину після того, як парламент на два дні відсторонив спікера Дмитра Разумкова від ведення пленарних засідань і включив до порядку денного на 7 жовтня питання про його відставку, Дмитро Олександрович дав брифінг. Близько пів години відповідав на питання журналістів: ділився емоціями, планами на майбутнє, розповідав про свою команду і про розчарування в людях, яких він привів в парламент.

Про дотримання Регламенту ВРУ при його відстороненні:

- Якщо я зараз почну розповідати про законність, регламент, то люди подумають, що я тримаюся за посаду. Це (відсторонення) було незаконним. Але доводити, що це було незаконно, коли про це всі і так знають - боротися з вітряними млинами.

Про те, чи буде оскаржувати свою потенційну відставку:

- Для мене парламент є інститутом, який не можна паплюжити. Я не буду політичні чвари перетворювати в бруд, яким забризкають парламент. Хочуть іти поза законом - нехай йдуть. Мені колеги говорили: «Потім у тебе буде можливість звертатися до суду». Я не буду звертатися до суду. Якби хотів всидіти на посаді, я знаю, як це зробити. Але посада нічого не варта, якщо ти не розумієш, навіщо вона тобі потрібна.

Про політичну значимість свого відсторонення:

- Питання не в посаді, не в прізвищі Разумкова. Питання в тому, що парламент повинен залишатися Парламентом в парламентсько-президентській республіці. Це ті шальки терезів, на яких існує наша держава. Якщо однієї не стане, то і баланс пропаде. А коли пропадає баланс, то це призводить до страшних наслідків. І в Україні це проходило... в 2004-му, потім у 2014-му... Не хотілося б повторення таких уроків історії.

Про те, чому «слуги» так поспішають з відставкою спікера:

- Я думаю, це пов'язано з підписанням закону про олігархів. Хочуть його все-таки підписати в тому форматі, не в якому голосувала Рада, а якому хочеться. Тобто, з однією правкою про РНБО.

Про свої емоції після відсторонення:

- Емоції різні: і позитивні, і негативні. Але я б хотів зосередитися на роботі. А для роботи емоції... Добре, коли вони позитивні. Але іноді і злість додає драйву.

Про те, чи братиме участь у пленарних засіданнях 5-6 жовтня:

- Ще не визначився. Точно буду виконувати інші повноваження, які покладені на голову Верховної Ради.

Про те чи пропонували йому свою допомогу олігархи, щоб залишитися спікером ВРУ:

- Ні, не дзвонили, не пропонували. За майже два з половиною роки мого спікерства таких пропозицій не було.

Про те, яка була розмова з президентом про відставку:

- Ні, не намагався (обговорити питання відставки із Зеленським, - Ред.). У мене не стояло завдання втриматися в кріслі. Я ж міг бути менш принциповим, більш зручним. Але я від своїх позицій не відходжу. Зі мною теж не намагалися зв'язатися з Офісу президента. Останній раз спілкувався із Зеленським близько місяця тому.

Про свою політичну команду:

- Посада - це механізм, інструмент. Без посади... ти себе почуваєш людиною, яка повертається до 2019-го року, до тих ефірів, відряджень, зустрічей з людьми. Посада в цьому іноді заважає, але більше не буде, якщо Верховна Рада прийме рішення. Але працювати я буду так само. Сили є, час є, команда буде... У нас багато людей, які сповідують ті ж принципи, про які говорю я. Сподіваюся, що їх дійсно багато. І серед депутатів багато

Про те, чи буде виходити з партії «Слуга народу»:

- Олександр Корнієнко (глава партії СН і заступник голови фракції СН в ВРУ, - Авт.) уже заявив, що я не є членом партії. Ось і відповідь.

Про роботу Стефанчука:

- Щодо першого віцеспікера. Були різні моменти. Для мене показовим були грубі порушення при голосуванні за законопроект про олігархів. Я думаю, він знає регламент, але знати і виконувати - це різні речі.