Завантажити ще

Разумков нарешті отримав від Арахамії лист з підписами і запустив процедуру своєї відставки

Разумков нарешті отримав від Арахамії лист з підписами і запустив процедуру своєї відставки
Фото: Павло ДАЦКОВСКІЙ.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що отримав лист від народного депутата, лідера фракції "Слуга народу" Давида Арахамії з пропозицією про відставку спікера за підписами 175 народних депутатів на десяти підписних листах. Про це глава парламенту увечері 4 жовтня повідомив в своєму телеграм-каналі.

- За поданням народного депутата Давида Арахамії запускається процедура відкликання голови Верховної Ради України з посади. Як зазначав раніше, все буде відбуватися відповідно до закону та Регламенту, - підкреслив Разумков.

Глава парламенту уточнив, що процедура повинна займати не більше 10 днів. При цьому підписні листи спершу повинна перевірити Рахункова палата, і лише потім буде по-справжньому запущена процедура відкликання голови Верховної Ради з посади.

- Колективна пропозиція, яку підписали 175 народних депутатів України, вноситься до Верховної Ради України відповідно до Конституції і Регламенту Верховної Ради України під пропозицією про відкликання з посади голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова. Підписні листи додаються до цього листа, - йдеться в листі, фотокопію якого показав Разумков.

Спікер нагадав про процедурні вимоги та пояснив, на що будуть витрачені 10 днів.

- За цей час готуються звіт голови Верховної Ради, а також звіт Рахункової палати щодо виконання кошторису парламенту на поточний рік. Всі матеріали надаються народним депутатам за два дні до розгляду відкликання в сесійній залі. А далі Верховна Рада визначиться шляхом голосування: якщо пропозиція набере 226 голосів - буде новий голова парламенту, якщо ні - продовжимо працювати, - резюмував Разумков.

Згідно з календарним планом роботи шостої сесії Верховної Ради IX скликання, пленарні засідання парламенту пройдуть 5-8 і 19-22 жовтня.

Як повідомлялося, депутатська фракція " Слуга народу " зібрала 175 підписів за ініціювання відкликання Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради при 150 необхідних. Збір підписів проходив на виїзному засіданні фракції в суботу в Трускавці.

4 жовтня на погоджувальній раді в ВР представники "Слуги народу" покинули засідання. За однією версією - через виступи Порошенка зі звинуваченнями на адресу Зеленського за мотивами розслідування "Pandora's papers", за іншою - через невдоволення Разумковим. Після цього Арахамія побував в Офісі президента і звинуватив у зриві законодавчої роботи в понеділок саме спікера, який нібито порушував регламент.

Дмитро Разумков займає пост спікера Ради з 2019 року, він очолював список партії "Слуга народу". Ставши спікером, написав заяву про вихід з фракції СН, як того вимагає регламент.  Питання про відставку Разумкова було ініційоване «Слугами народу» 30 вересня. Причиною початку процесу відставки президент Володимир Зеленський і керівництво фракції назвали некомандну гру. Президент фамільярно зазначив, що "Діма помилився", винісши назрілий з фракцією конфлікт в публічну площину.

Спікер упевнений, що, навіть після відставки з посади голови Ради, згідно із законом відібрати мандат у нього не можуть, але "у нас різне буває".